Jak sadzić kwiaty na wiosnę na balkonie i w ogrodzie

Maj to dobry czas na prace na działce i w ogrodzie. W pierwszych dniach maja w centrach ogrodniczych pojawiają się już kwiaty ogrodowe oraz balkonowe. Wybór jest różnorodny, są już m.in. niecierpki, pelargonie i surfinie.
garden-2218786_1920
Zanim posadzimy nasze kwiaty warto jest zadbać o podłoże. Najlepiej zakupić podłoże, które jest  już wzbogacone w  nawóz. Istnieją także specjalne podłoża do konkretnych gatunków roślin. Kwiaty posadzone w specjalnej ziemi od razu lepiej rosną i są silniejsze. Można oczywiście samodzielnie zadbać o nawożenie swoich roślin – zatem wszystko w rękach ogrodnika.
geraniums-960552_1920
Świeżo posadzone rośliny na początku maja warto jest jeszcze osłonić przed chłodem, gdyż pierwsze dwa tygodnie tego miesiąca to tzw. zimni ogrodnicy (12, 13, i 14 maja) i zimna Zośka (15 maja) – w tym czasie nad Polskę napływa zwykle fala arktycznego powietrza.
flowers-1431537_1920
Oczywiście trzeba pamiętać, że wszelkie prace na działce czy na balkonie muszą nam sprawiać przyjemność. Jeżeli zaplanujemy je na majówkę, a nie będziemy przy tym odpoczywać, to możemy wrócić do pracy lekko zdenerwowani, w złym humorze.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.