Czajnik elektryczny

Jak wybrać odpowiedni czajnik elektryczny do kuchni? – Podpowiadamy!

W kuchni zdecydowanie znajduje się sporo urządzeń, które stanowią absolutne must have. Wśród nich znajdziemy czajnik elektryczny. Zdecydowanie zaliczyć go można do jednych z częściej używanych urządzeń i tych bardziej użytecznych. W wielu domach dzień zaczyna się właśnie od czajnika, w którym można ugotować wodę na poranną kawę lub herbatę. Warto zatem, aby spełniał on wszystkie nasze wymagania – aby był funkcjonalny, wygodny w użytkowaniu, myciu oraz aby wpasowywał się w wystrój naszej kuchni.

Czajnik elektryczny – na co zwrócić uwagę?

Pojemność czajnika

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu do kuchni, powinniśmy zawsze zwrócić uwagę na to, ile osób będzie korzystać z czajnika oraz jak często zamierzamy zapraszać gości. Jeśli nasza rodzina jest liczna, to najprawdopodobniej lepiej byłoby, abyśmy zainwestowali w bardziej pojemny czajnik elektryczny. Podobnie jeśli mamy liczną rodzinę, którą lubimy zapraszać do siebie. Zakup czajnika o większej pojemności pozwoli nam zagotować wodę dla każdego z domownika i gości bez konieczności podwójnego czekania. Zwróćmy uwagę również na ciężkość naszego urządzenia. Zależy to oczywiście od tworzywa wykorzystanego do produkcji czajnika. Jeśli wiemy, że z czajnika elektrycznego korzystać będą również dzieci, to być może powinniśmy zdecydować się na lżejszy model. Pamiętajmy, że przekładać się to może na solidność i żywotność czajnika. Te stalowe ważą więcej, ale zdecydowanie dłużej nam posłużą.

Długość kabla

Chociaż nowoczesne czajniki elektryczne można przenosić do woli po zagotowaniu już wody, należy i tak dobrze sprawdzić, czy kabel zasilający jest na tyle długi, by umożliwiał nam swobodne postawienie tej części czajnika na blacie. Oczywiście zależy to od dostępu do gniazdek z prądem w kuchni oraz od ułożenia mebli. Lepiej to sprawdzić niż dać się przykro za skoczyć.

Czajnik elektryczny bezprzewodowy – czy warto?

Jedną z najważniejszych cech czajnika elektrycznego jest, że jest on bezprzewodowy. Przewodem połączona jest jedynie podstawka, na której stawiamy czajnik. To rozwiązanie jest niezwykle wygodne, ponieważ pozwala nam ono przenosić czajnik w każde miejsce, gdzie tylko tego potrzebujemy. Oznacza to, że zakupiony przez nas sprzęt nie musi być używany tylko i wyłącznie w naszej kuchni w naszym domu. Możemy go zabrać ze sobą do pracy, na wakacje i gdziekolwiek tylko będziemy potrzebować. To znacznie ułatwia życie!

Jak dobrać czajnik elektryczny do stylu wnętrza?

Oprócz parametrów czajnika warto także zwrócić uwagę na jego wygląd. Najczęściej dobieramy go pod względem koloru. Dużą popularnością cieszą się czajniki elektryczne czarne. Wpasują się one w każdą aranżację, a szczególnie w nowoczesne wnętrza. Pamiętajmy jednak, że niektóre urządzenia w kuchni mogą nam służyć także jako element, który ze względu na swój design mocno charakteryzuje się we wnętrzu. W ten sposób możemy postąpić z czajnikami elektrycznymi. Wystarczy wybrać model w mocnym, rzucającym się w oczy kolorze. Może być to jedyny akcent tego koloru we wnętrzu lub kolor nieznacznych i odważnych akcentów kolorystycznych w jednej tonacji. Możemy także dobrać kolor czajnika do koloru misek i talerzy lub akcesoriów z przyprawami. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest wybór czerwonego czajnika elektrycznego.

A może czajnik elektryczny szklany?

Ciekawym wyborem, jeśli chodzi o design czajnika, jest postawienie na model szklany. To bardzo nowoczesne rozwiązanie sprawdzające się w minimalistycznych kuchniach. Bardzo często możemy napotkać modele, które podczas gotowania uruchamiają lampki, które podświetlają od dołu wodę. Wygląda to bardzo estetycznie i z pewnością zachwyci gości, którym wstawimy wodę np. na herbatę. Jak widać, mamy dosyć duży wybór – czajniki elektryczne szklane albo takie o wyrazistych kolorach nie są nudne. Może zakupić je w różnych wersjach, dlatego każdy z łatwością dopasuje je do swojego wnętrza.

Funkcjonalne i atrakcyjne czajniki znajdziesz pod adresem tutaj: https://eldomagd.eu/

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *