Gołębie na balkonie - jak zabezpieczyć się przed odchodami i gniazdami?

Jak zabezpieczyć się przed ptactwem w bloku na balkonie?

Ptactwo na balkonie potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Zamiast wypoczywać, trzeba sprzątać odchody, gniazda, resztki jedzenia i inne pozostawione zabrudzenia. To syzyfowa praca. Ptaki bowiem ciągle wracają i bałaganią. Na szczęście istnieją różne sposoby, by zabezpieczyć balkon przed nieproszonymi gośćmi. Jednym z nich jest montaż kolców na ptaki. Co jeszcze można zrobić?

Montaż kolców na ptaki i nie tylko – jak zabezpieczyć balkon przed ptactwem?

Atrakcyjnie urządzony balkon to idealne miejsce do wypoczynku. Niestety natrętne ptactwo potrafi skutecznie storpedować plany relaksu. Trudno bowiem złapać oddech, jeśli tuż obok znajdują się odchody, resztki jedzenia i inne ślady obecności ptaków. Przed nieproszonymi gośćmi można się jednak zabezpieczyć. Istnieje kilka sposobów, by ochronić balkon w bloku przed ptactwem. Oto najważniejsze:

  1. Montaż kolców na ptaki
  2. Montaż siatki zabezpieczającej
  3. Odstraszanie, np. poprzez montaż atrapy drapieżnego ptaka, odstraszacza dźwiękowego taśm hologramowych, zabawkowych wiatraków lub, a najlepiej kilku odstraszaczy naraz
  4. Systematyczne pryskanie balkonu specjalnym środkiem odstraszającym ptactwo.

Każdy z tych sposobów ma swoje zalety i wady. Montaż kolców na ptaki na przykład odznacza się wysoką skutecznością i uznaje się go za jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych systemów zabezpieczających balkon przed ptactwem. Niestety, nie każdemu kolce będą odpowiadać pod względem wizualnym.

Ptaki potrafią skutecznie dać się we znaki posiadaczom balkonów. Otwartą przestrzeń można jednak zabezpieczyć przed nieproszonymi gośćmi. Wśród najskuteczniejszych sposobów wymienia się m.in. montaż kolców na ptaki oraz montaż siatki zabezpieczającej. To, na jaką opcję się zdecydujesz, zależy od Twoich preferencji, potrzeb i wysokości dostępnego budżetu. Pamiętaj jednak, aby wybrać rzetelną firmę, która może pochwalić się doświadczeniem w pracach na wysokości. To gwarancja profesjonalnego efektu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *