Dieta pudełkowa - idealny sposób aby zadbać o formę

Jak zadbać o formę?

Zbilansowana, pełnowartościowa dieta i regularna aktywność fizyczna to najlepsze połączenie, dzięki któremu możemy osiągnąć upragnioną sylwetkę. Szybkie tempo życia sprawia, że nie każdy ma wystarczającą ilość czasu (i chęci) na przygotowanie smacznych posiłków. Dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby zadbać o swoją formę, a jednocześnie odżywiać się smacznie i przede wszystkim zdrowo.

W jaki sposób pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej?

Problem nadwagi i otyłości dotyka osoby w praktycznie każdym wieku. Niestety spożywanie zbyt dużej liczby kalorii, w połączeniu z brakiem aktywności sprawia, że przybieramy na wadze. Aby zatrzymać ten proces, należy zastosować się do kilku prostych zasad.

  • Przede wszystkim należy obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, dzięki darmowym kalkulatorom dostępnym na różnych stronach. Warto skorzystać z kilku i wyciągnąć z nich średnią. Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do słuszności otrzymanego wyniku, warto skonsultować go z dietetykiem.
  • Dieta pudełkowa jest dostępna w różnych wariantach kaloryczności. W praktyce oznacza to, że osoby o różnym zapotrzebowaniu na kalorie mogą wybrać tę samą dietę, np. wegetariańską lub wegańską.

Kluczem do redukcji tkanki tłuszczowej jest deficyt kalorii. Nie należy jednak zbyt mocno ograniczać ilości spożywanych posiłków, ponieważ w dłuższej perspektywie może wystąpić niepożądany efekt jo-jo.

Dieta pudełkowa i regularna aktywność

Wysokoprzetworzone produkty są zazwyczaj bardzo kaloryczne. Wynika to m.in. z dużej ilości cukrów prostych, które są główną przyczyną otyłości. Należy stopniowo ograniczać i finalnie całkowicie wyeliminować słodzone napoje i słodkie przekąski. Wiele z nich nie ma żadnych wartości odżywczych. Część osób kojarzy aktywność fizyczną włącznie z wyczerpującymi treningami. Nic bardziej mylnego. Ciężkie treningi są niewskazane dla osób początkujących. Zatem od czego zacząć?

  • Przede wszystkim od spacerów, które powinny trwać minimum 40 minut. Chodzenie, w przeciwieństwie do biegania, nie obciąża nadmiernie stawów.
  • Kolejną aktywnością fizyczną jest jeżdżenie na rowerze. Czas trwania nie powinien być krótszy niż 60 min. Szczególnie polecane są przejażdżki po lesie.
  • Dieta pudełkowa, w połączeniu z regularnym pływaniem, również daje bardzo dobre efekty. W trakcie pływania spalamy stosunkowo dużo kalorii, a także przyspieszamy nasz metabolizm.

Kluczem do osiągnięcia dobrej formy jest wytrwałość i systematyczność. Dieta pudełkowa pomaga w lepszym planowaniu posiłków, dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Ponadto mnogość opcji sprawia, że każdy z pewnością znajdzie wersję dopasowaną do swoich preferencji.


Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy FitKubek z Bielska-Białej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *