Zdrowa żywność - świeże owoce i warzywa przygotowane do spożycia

Zdrowe odżywianie? Jak to zrobić?

Jednym z największych problemów naszych czasów jest plaga otyłości. Z braku czasu bardzo często sięgamy do śmieciowego jedzenia tzw. fast foodów, sytuację pogarsza fakt, że tego typu żywność dostępna jest wszędzie. Należy jednak pamiętać, że częste spożywanie żywności wysoko przetworzonej oraz napojów słodzonych może prowadzić nie tylko do otyłości ale i do wielu innych chorób, które niekiedy okazują się śmiertelne.

Sposoby walki z otyłością?

Są dwa najważniejszej sposoby walki z nadmiarem kilogramów, jeden to dieta drugi to ruch. W połączeniu dają najlepsze efekty. Jeśli chodzi o ruch sprawa jest prosta układasz sobie plan czy po prostu postanawiasz więcej się ruszać. Jeśli chodzi o dietę sytuacja wygląda trochę inaczej. Aby dawała odpowiednie efekty powinna być zbilansowana czyli zawierać składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. Trzeba również pamiętać o jej kaloryczności i wyliczać tą wartość dla każdego posiłku. Nie wszystkich stać na takie poświęcenie. Co w takich przypadkach? Z pomocą  może nam przyjść catering dietetyczny. Oferuje on całą gamę różnorodnych diet dostosowanych do konkretnych potrzeb. Dzięki diecie pudełkowej otrzymujemy optymalną ilość dobrze zbilansowanych posiłków o odpowiedniej kaloryczności. Czasami taka zmiana może zdziałać cuda i odmienić całe nasze życie, nie tylko zmienić wygląd ale i poprawić nastrój. Niestety nie jest to prosty proces a zamierzonych celów nie osiągnie się w kilka dni czy tygodni. Jednak przy odrobinie samodyscypliny i pomocy diety pudełkowej wymarzony cel może być na wyciągnięcie ręki.

Zmiana nawyków żywieniowych, od czego zacząć?

Kluczową sprawą jest rezygnacja z niezdrowych przekąsek oraz napojów słodzonych cukrem. Ważne jest również odpowiednie nawadnianie organizmu, szczególnie gdy naszym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Badania wykazują że picie właściwej ilości wody ma korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu w tym także na poprawę metabolizmu. Tych kilka małych kroków może nas przybliżyć do zmiany nawyków żywieniowych i wymarzonej sylwetki. Oczywiście nadal pozostaje kwestia ilości kalorii spożywanych w ciągu dnia. Aby móc dokładnie to ocenić i kontrolować musimy wielokrotnie sprawdzać kaloryczność produktów a niekiedy obliczać ja samemu dla danego posiłku. Nie każdy ma czas na prowadzenie kalkulacji i notatek nie mówiąc już o samym gotowaniu. Decydując się na dietę pudełkową pozbywasz się tych problemów.

Czy warto wybrać dietę pudełkową?

Sztab dietetyków i profesjonalnych kucharzy dba o to by pod twoje drzwi trafiały zawsze smaczne i zbilansowane posiłki. Dieta pozwoli spożywać ci odpowiednią ilość kalorii i wartości odżywczych dzięki czemu organizm będzie sprawniej funkcjonował. Na pewno przyda się to w czasach w których musimy działać na najwyższych obrotach. Praca, obowiązki domowe, dzieci a gdzie czas na wielogodzinne gotowanie liczenie kalorii, nie mówiąc już o spożywaniu posiłków o określonych godzinach? Wiele osób odpuszcza siebie odchudzanie czy budowanie wymarzonej sylwetki bo na samą myśl o rygorystycznej diecie dostają gęsiej skórki. Większość wyobraża sobie odchudzenie jako niekończącą się głodówkę. Nic bardziej mylnego. Catering dietetyczny pozwoli ci zgubić zbędne kilogramy będąc zawsze najedzony do syta i bez uczucia głodu. Wszystko to za sprawą odpowiednio dobranych potraw przygotowanych z produktów zapewniających uczucie sytości na kilka godzin. Dieta pudełkowa składa się najczęściej z pięciu mniejszych posiłków dzięki czemu bez problemu jesteśmy w stanie powstrzymać się od podjadania. Tak więc jeśli brakuje Ci czasu a chciałbyś schudnąć, poprawić sylwetkę czy po prostu lepiej się poczuć catering dietetyczny jest właśnie dla Ciebie. Na stronie GoodieFoodie.pl znajdziesz kilkanaście diet dobranych odpowiednio do celu jaki chcemy osiągnąć – szczególnie polecamy sprawdzoną dietę pudełkową odchudzającą – odpowiednio dobrany i wyselekcjonowany zestaw posiłków dla osób, które chcą zdrowo i szybko zgubić zbędne kilogramy. Na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie. 

Przygotowanie artykułu: portal GoodieFoodie.pl – sprawdzony i zdrowy catering dietetyczny. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *