Szczotka do włosów, suszarka, grzebień i gumki do włosów

Jakie włosie powinna mieć dobra szczotka do włosów?

Używanie odpowiedniej szczotki do włosów ma znaczący wpływ na zdrowie i kondycje czupryny. Akcesorium to przyczynia się również do łatwości stylizacji kosmyków. Nie ma więc wątpliwości dobra szczotka to podstawa każdej toaletki. Jak jednak taką wybrać? Czy lepiej postawić na model z włosiem sztucznym, czy naturalnym?

Kiedy warto wybrać szczotkę z naturalnym włosiem?

Szczotki z naturalnym włosiem sprawdzają się w pielęgnacji każdej czupryny.  Są one uniwersalnym i zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Na tagomago.pl/collections/wlosy-akcesoria-szczotki-do-wlosow po szczotki do włosów z włosiem dzika najczęściej jednak sięgają posiadaczki włosów cienkich. Te, choć są łatwe w pielęgnacji i można je rozczesać niemal każdym rodzajem grzebienia, to najlepiej reagują na naturalne włosie. Doskonale wyczesuje ono z nich brud, kurz i zanieczyszczenia, a także rozprowadza kosmetyki pielęgnujące stosowane bez spłukiwania.

Szczotki z włosiem dzika to także świetny wybór dla osób o delikatnych włosach. Muszą one jednak pamiętać, aby wybierać modele wyjątkowo miękkie. Ich zaletą jest bowiem to, że będą stymulować skórę głowy, zwiększając krążenie w mieszku włosowym i pobudzając kosmyki do wzrostu.

Zestaw do stylizacji włosów w kolorze czarnym  - suszarka, prostownica, grzebień i szczotka
Zestaw do stylizacji włosów

Kiedy wybrać szczotkę ze sztucznym włosiem?

Elastyczne, naturalne włosie z dzika nie zawsze potrafi ujarzmić naprawdę gęstą grzywę. Aby rozczesać szczególnie gęste włosy, lepiej jest użyć nylonowej szczotki. Włosie nylonowe działa podobnie jak to naturalne, ale jest sztywniejsze i zapewnia większą kontrolę.

Po szczotkę z syntetycznym włosiem możesz również sięgać, jeśli twoje kosmyki są średniej grubości. Poradzi sobie ona z nimi doskonale. Średniej grubości włosy zaprzyjaźnią się też ze szczotką łączącą włosie nylonowe i z dzika. Nylonowe kolce, które wystają z pęczka naturalnego włosia, rozczeszą pasma, a włosie z dzika rozprowadzi naturalny olejek włosów i wygładzi łuski.

Drewniany grzebień w kolorze brązowym
Drewniany grzebień

Drewniana szczotka – czy to dobry pomysł?

W sklepach oprócz szczotek z włosiem syntetycznym i naturalnym spotkać można też modele drewniane. Kiedy ich zakup jest dobrym rozwiązaniem? Ten rodzaj akcesorium do włosów przeznaczony jest do kosmyków kręconych.  Pozwoli on utrzymać loki w dobrej kondycji i nie będzie niszczył ich skrętu. Do włosów kręconych idealna będzie szczotka drewniana z szeroko rozstawionymi szpilkami.

Pamiętaj, że szczotki do włosów różnią się od siebie nie tylko materiałem wykonania, ale też typem. W sklepach dostępne są modele do prostowania, z szerokimi zębami, okrągłe, zakrzywione, termiczne.  Swój wybór nie opieraj więc tylko na rodzaju włosia, ale zawsze dopasuj do potrzeb włosów, ich typu oraz swojej wygody. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *