Naczynia w kształcie dyni - jesienne dekoracje na Halloween

Jesienne dekoracje z dyni. Jak ozdobić dom na Halloween?

Halloweenowe szaleństwo z dynią w roli głównej dotarło również do naszego kraju. Wiele osób zastanawia się, jak ozdobić dom na Halloween, wykorzystując oczywiście dekoracje z dyni.

Jak ozdobić dom na Halloween?

Coraz chętniej na przełomie października i listopada ozdabiamy nasze domy i ogrody lampionami z dyni – Jack O’Lantern zagościł także w Polsce. Na stołach pojawiają się naczynia w kolorze i kształcie tego jesiennego warzywa. Ustawiamy także dekoracje z wykorzystaniem dyni oraz świeżych i suszonych roślin.

Wykorzystując to wyjątkowe, jesienne warzywo możemy stworzyć piękne kompozycje, które ozdobią nie tylko nasze mieszkania, ale także schody wejściowe, balkony i tarasy. Dynia wyjątkowo ładnie komponuje się ze słonecznikami, a także wrzosami, jarzębiną oraz zatrwianem.

Zobacz, można ozdobić dom i ogród wykorzystując halloweenowe motywy.

Jesienne dekoracje z dyni – galeria

Latarnia z dyni na Halloween, czyli Jack O’Lantern

Miłośnicy Halloween mogą przygotować charakterystyczne, dyniowe “świeczniki”. Tradycja przygotowanie lampionów z dyni wiąże się z legendą ducha – Jacka O’Lantern. Do ich przygotowania potrzebujemy w miarę dużej dyni (najlepiej w odmianie pomarańczowej), ostrego noża i dużo cierpliwości. Do przygotowania wzoru do wycięcia możemy wykorzystać darmowe szablony dostępne internecie. Po prostu drukujemy je, odrysowujemy i działamy.

Przygotowanie lampionu zaczynamy od odcięcia góry dyni i usunięcia miąższu, następnie bierzemy się za wycinanie narysowanego wzoru. Na koniec do wyciętego lampiony wstawiamy świeczkę tealight i halloweenowa dekoracja gotowa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *