Krotony: jak pielęgnować kwiaty w mieszkaniu

Kroton to jedna z najbardziej barwnych roślin pokojowych. Należy do wilczomleczowatych i pochodzi z Malezji i Indii Wschodnich. Obecnie uprawia się wiele form tej pięknej rośliny o liściach w różnych kształtach i o różnym wybarwieniu. Poradzimy, jak dbać o krotony w naszych mieszkaniach i biurach.

Jak zadbać o krotony w mieszkaniu?

Krotony należą do nielicznych roślin pokojowych, które wymagają naprawdę dobrych warunków świetlnych. Kupując roślinę wybierajmy okazy o gęstym ulistnieniu o żywych kolorach.

Krotony na ogół źle znoszą warunki panujące w naszych mieszkaniach, zwłaszcza z centralnym ogrzewaniem.  Dlatego dobrze jest liście zraszać codziennie letnią wodą, a latem podlewać kwiaty dwa lub trzy razy na tydzień. Zimą można ograniczyć podlewanie. Kroton powinien być nawożony nawozem do roślin doniczkowych co tydzień od marca do sierpnia. Ważne aby w pomieszczeniu, gdzie rośnie kroton było wilgotno. W zbyt suchy i ciepłych pomieszczeniach roślina jest często atakowana przez przędziorki i tarczniki. Wilgotne powietrze zmniejsza niebezpieczeństwo pojawienia się szkodników.

Dojrzałe rośliny w dobrych warunkach mogą rosnąć latami, ale dla nowicjuszy może to być ozdoba mieszkania tylko na jeden rok.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.