Suchy lód - czyszczenie suchym lodem

Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

Czyszczenie suchym lodem to innowacyjna metoda na usuwanie uciążliwego brudu z różnego rodzaju powierzchni. Jest coraz częściej stosowana, co wynika z faktu, że ma mnóstwo zalet, a jedną z nich jest duża skuteczność. Jest też przyjazna dla środowiska, co jest niezmiernie ważne w dzisiejszych czasach. Dowiedz się więcej!

Jak wygląda czyszczenie suchym lodem?

Nie zawsze możliwe jest użycie tradycyjnych materiałów do czyszczenia takich jak chociaż woda. Dlatego warto wiedzieć, że istnieją także inne metody, a jedną z nich jest czyszczenie suchym lodem. Ta technologia opiera się na granulkach suchego lodu, które znajdują się w strumieniu sprężonego powietrza. Ich zadaniem jest uderzanie w zabrudzoną powierzchnię z bardzo dużą prędkością. Energia kinetyczna powoduje, że zabrudzenia pękają i stają się luźne, dzięki czemu suchy lód bez problemu przenika przez powłokę i następnie sublimuje, co powoduje oderwanie powłoki z powierzchni.

Gdzie najczęściej stosuje się tę metodę?

Metoda czyszczenia suchym lodem jest niezbędna w wielu branżach. Z usług profesjonalnych firm takich jak Eco-Para jednak najczęściej korzysta przemysł maszynowy, drukarnie, czy przemysł tworzyw sztucznych. Poznańska firma często realizuje również zlecenia dla firm z:

  • branży spożywczej,
  • branży kosmetycznej,
  • branży farmaceutycznej.

Dodatkowo warto wiedzieć, że czyszczenie suchym lodem to świetna metoda, która służy do usuwania zanieczyszczeń (np. gum do życia) z chodników.

Jakie zalety ma metoda czyszczenia suchym lodem?

Zdecydowanie jedną z najważniejszych zalet czyszczenia suchym lodem jest fakt, że ta metoda nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Jest to związane między innymi, z tym że nie wymaga stosowania żadnych szkodliwych detergentów. Suchy lód nie powoduje również żadnych uszkodzeń, dlatego bez obaw możemy stosować go także do czyszczenia delikatnych powierzchni.

Solidne czyszczenie maszyn czy rozmaitych narzędzi może odbywać się bez konieczności demontażu, co jest bardzo ważne w dużych zakładach. Suchy lód bez problemu dociera nawet w te trudnodostępne szczeliny, zatem możemy mieć pewność, że wszystkie zanieczyszczenia zostaną usunięte.

Co więcej, czas czyszczenia suchym lodem jest znacznie krótszy, więc przedsiębiorcy nie muszą obawiać się kosztownych przestojów. Jak zatem widzimy, jest to ciekawe rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy nie można zastosować innych form czyszczenia. Jesteś zainteresowany? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą powyższej firmy z Poznania!

Źródło: Artykuł sponsorowany

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *