Mama z niemowlęciem na kolanach

Pieluszki bambusowe czy tetrowe?

Każdy niemowlak oraz noworodek wymagają stosowania pieluch. Wybór odpowiedniego modelu powinien być uwarunkowany przeznaczeniem, wyglądem oraz sposobem używania. Pieluchy bambusowe to ekologiczna propozycja, jednak sprawdzona tetra również ma wielu fanów. Do tego dochodzą starania producentów, którzy oferuję liczne warianty pieluch nie szczędząc wysiłku by były wyjątkowe. Atrakcyjne wzornictwo, wspaniałe kolory i doskonałe odszycie pieluch powodują, że wybór wcale nie jest prosty. Czy istnieje jedno optymalne rozwiązanie?

Pieluszki tetrowe – dlaczego warto?

Pieluchy tetrowe powstają z bawełny, dlatego są w pełni naturalne. Wśród cech charakterystycznych można wymienić pochłanianie wilgoci i brak podrażnień. Na uwagę zasługują również oddychające właściwości materiału. Pieluszki są tanie, dlatego przekonały do siebie bardzo wiele osób. Jak zauważyliśmy powyżej, pieluszki powstają z naturalnej tkaniny, jednak w trakcie uprawy oraz osuszania bawełny stosowane są środki chemiczne, które często przyczyniają się do występowania podrażnień.

Pieluszki tetrowe doskonale nadają się do podkładania pod główkę w trakcie odpoczynku w łóżeczku oraz wózku. To zabezpieczenie przed ulewaniem oraz gwarancja miłego w dotyku materiału znajdującego się tuż przy delikatnej skórze dziecka. Pieluszki zapewniają poczucie bezpieczeństwa i ukojenia przed snem. Niemowlaki przytulają i tarmoszą pieluszkę, dzięki czemu bez problemu zasypiają i to bez obecności mamy. Noworodki dużo ulewają, dlatego pieluszka świetnie chroni przed wybrudzeniem. Przyda się do wycierania buzi czy nawet wytarcia ciała po kąpieli. To także idealne przykrycie w trakcie gorących dni, kiedy kocyk nadmiernie nagrzewa ciało.

Pieluchy bambusowe – co warto o nich wiedzieć?

Pieluchy bambusowe, tak samo, jak i tetrowe są używane do wielu czynności. Świetnie sprawdzają się do okrycia dziecka, posłużą do przytulenia się w trakcie zasypiania czy odbijania. Czym różnią się od modeli wykonanych z tetry? Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na tkaninę wykorzystaną do produkcji.  Mowa o włóknie sztucznym określanym również jako wiskoza bambusowa. To materiał wykazujący właściwości antybakteryjne, dzięki czemu w większości upraw nie stosuje się dodatku nawozów sztucznych.

Pieluchy bambusowe są bardzo miłe i przyjemne w dotyku, mają doskonałe właściwości oddychające i są w pełni bezpieczne. Na uwagę zasługują antyalergiczne, antybakteryjne oraz antygrzybicze właściwości. Warto wspomnień również o bardzo dobrej chłonności – można ich używać również w formie ręczników. Po praniu nie potrzebują dużo czasu, żeby być idealnie suche.

Podsumowując widzisz, że każdy wariant pieluch ma swoje zalety. Nie należy jednak zapominać, że najistotniejsza sprawa to pochodzenia materiału. Wielu producentów skazuje na zgodność ze standardami OEKO-TEX, na ekologiczne pochodzenia surowców. To pewniaki, które z pewnością oszczędzą Ci obaw o bezpieczeństwo Twojego maluszka. Warto przy tym pamiętać, iż pieluchy towarzyszą naszym dzieciom przez kilka pierwszych lat życia i zmieniają jedynie zastosowanie wraz z rozwojem dziecka.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *