Czarno-białe płytki na podłodze w łazience

Płytki na ogrzewanie podłogowe – jakie wybrać?

Ogrzewanie podłogowe jest montowane zarówno w nowym budownictwie, jak i w starszych domach jednorodzinnych. Jego główne zalety to wysoki komfort użytkowania i wygoda, którą trudno znaleźć w innych systemach ogrzewania. Jednak jakie płytki najlepiej wybrać w przypadku ogrzewania tego typu. Profesjonalne firmy oferujące usługi glazurnicze doradzają w wyborze odpowiedniego materiału. Przed dokonaniem konkretnej decyzji zakupowej, warto samodzielnie dowiedzieć się, które płytki będą najlepiej współpracowały z ogrzewaniem podłogowym.

Usługi glazurnicze, czyli jakie płytki będą najlepsze do ogrzewania podłogowego?

Płytki dostępne na rynku są wyprodukowane z różnych materiałów. Z tego powodu charakteryzują się zróżnicowanymi właściwościami. Firmy oferujące usługi glazurnicze przeważnie używają gresu i terakoty. Dlaczego? Z kilku względów. Pierwszym z nich jest wysoka odporność na ścieranie. W praktyce oznacza to zachowanie pierwotnego wyglądu podłogi przez długi czas, bez względu na intensywność eksploatowania.

Kolejnymi zaletami tych materiałów są bezproblemowe znoszenie dużego obciążenia i niewrażliwość na działanie środków chemicznych. Gres i terakota nie łamią sią i nie pękają. Ponadto ich powierzchnia nie odbarwia się na skutek działania silnych środków czyszczących. Nie sposób nie wspomnieć również o niezwykle długim utrzymywaniu ciepła, które przyczynia się do ograniczenia wydatków na energię elektryczną.

Co jeszcze warto wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

Oprócz właściwego doboru płytek, kluczowa jest też posadzka. Firmy oferujące usługi glazurnicze rekomendują, aby była wykonana z kilku warstw. Takie rozwiązanie sprawia, że ogrzewanie podłogowe działa efektywnie nawet w przypadku mroźnych dni i nocy. Profesjonaliści rekomendują używanie dobrej jakości fugi, której głównym zadaniem jest spoinowanie. Prawidłowe wykonanie ogrzewania podłogowego pozwala cieszyć się przyjemnym ciepłem przez długie lata.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *