Cebula w ziemi

Rodzaje ziemi, jaką można kupić w Poznaniu

To, czy ogród będzie zachwycał, zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest rodzaj ziemi ogrodowej. Musi on być dostosowany do wymagań roślin. W przeciwnym razie nie będą się one rozwijać prawidłowo. W jakie podłoże i kiedy warto zainwestować? Co do zaoferowania mają firmy oferujące sprzedaż ziemi ogrodowej?

Sprzedaż ziemi ogrodowej – dostępne rodzaje podłoża do ogrodów

Żeby ogród zachwycał wyglądem, zgromadzonym w nim roślinom trzeba zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju. Obejmują one m.in. optymalną ekspozycję na światło słoneczne czy też wymaganą ilość wody. Wiele zależy też od podłoża. Powinno być one dostosowane do gatunku roślin i ich wymagań. W przeciwnym razie mogą wolniej się rozwijać, a nawet wcale nie urosnąć. Na szczęście, odpowiednią ziemię można kupić. Co dostarczają firmy oferujące sprzedaż ziemi ogrodowej w Poznaniu?

Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów podłoża jest po prostu czarna ziemia ogrodowa pod trawę. Ma ona odczyn obojętny. Sprawdza się w przypadku wielu roślin. Wykorzystuje się ją nawet w kwiatach doniczkowych. Odpowiednio spulchniona i użyźniona sprzyja rozwojowi flory ogrodowej. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę na ilość próchnicy. Im jest jej więcej, tym lepiej (gleba jest wówczas żyźniejsza), jednak co za tym idzie – także i drożej.

Czarną ziemię ogrodową można też dodatkowo wzbogacić innymi składnikami, tak aby zmienić jej odczyn z obojętnego np. na kwaśny. Takiego środowiska potrzebują m.in. wrzosy, sosny, azalie, hortensje czy też magnolie. Szczególnie silnie kwaśny odczyn ma ziemia wrzosowa. To lekkie podłoże pozyskiwane – jak sama nazwa wskazuje – na polach wrzosowych.

Firmy oferujące sprzedaż ziemi ogrodowej proponują też ziemię kompostową. Może ona stanowić samodzielne podłoże lub stanowić dodatek do ziemi uniwersalnej. Dzięki dużej zawartości próchnicy znakomicie użyźnia rośliny.

Ogród wymaga systematycznej pielęgnacji. Tylko wówczas odwdzięczy się pięknym wyglądem. Nie można zapominać przede wszystkim o podłożu. Warto je regularnie nawozić i wymieniać co jakiś czas. Dzięki temu rośliny zyskają bodziec do wzrostu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *