Młoda Para w czasie uroczystości na plaży

Pomysły na prezent ślubny, gdy Państwo Młodzi nie chcą kwiatów

Co zamiast kwiatów na weselny prezent? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które wybierają się na ślub bliskich. Niektóre pary młode uwzględniają w zaproszeniu alternatywny upominek, a inni dają gościom zupełnie wolną rękę. Na jakie alternatywne pomysły na prezenty ślubne warto zwrócić uwagę? Jak nie popełnić upominkowego faux pas?

Ślub bez kwiatów

Sezon ślubny rozkwitł na dobre, a nasz kalendarz wypełnił się weselnymi weekendami. Wiele przyszłych par młodych decyduje się dziś na organizację przyjęć w stylu nowoczesnym. Oznacza to m.in. odchodzenie od wręczania parze młodej tradycyjnych bukietów. Niektórzy z nich uwzględniają w zaproszeniu alternatywny upominek, a inni dają gościom zupełnie wolną rękę. Jaki prezent wybrać? Czy warto postawić na coś praktycznego, czy raczej na pamiątkę? 

Co wybrać, gdy młodzi nie chcą kwiatów?

Powodów, dla których coraz więcej przyszłych par młodych rezygnuje z otrzymania kwiatów od gości weselnych, jest wiele. Kwiaty to piękna, lecz niezbyt trwała pamiątka. Szczególnie gdy po uroczystości nie zostaną wstawione bezpośrednio do wazonów, mogą szybko uschnąć. Co więcej, gdy zaproszonych gości jest wielu, a każdy z nich przyniesie ze sobą choćby symboliczny bukiet, trudno zorganizować przestrzeń do ich przechowywania. Dla niektórych ważne mogą być także ekologiczne aspekty takiego podarunku, czy kwestie gustu – nie każdy przecież jest fanem kwiatów ciętych. 

Goście powinni uszanować prośbę nowożeńców

Goście, na wyraźną prośbę przyszłych nowożeńców, powinni uszanować tę decyzję i zamiast bukietu wybrać alternatywny upominek, który także sprawi obdarowywanym prawdziwą radość. Na jakie rodzaje upominków zwrócić w takiej sytuacji uwagę? Jak nie popełnić weselnego faux pas, gdy udajemy się na przyjęcie dalszych znajomych, których gustu nie znamy? Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę w tym sezonie!

Przyjęcie weselne na świeżym powietrzu
Przyjęcie weselne na świeżym powietrzu / Fot. Canva.com

Zdrapki, losy na loterie

Kto z nas nie chciałby zostać milionerem lub chociaż wygrać pokaźnej sumy pieniędzy? Zwłaszcza gdy staje się u progu wspólnej, małżeńskiej przyszłości, każdy dodatkowy zastrzyk gotówki jest na wagę złota. Wiele przyszłych par młodych często prosi o alternatywę dla kwiatów w postaci losów na loterię czy zdrapek. W końcu, gdy dostaną ich setki, szansa na wygraną jest naprawdę spora. Co więcej, taki upominek ma także wymiar symboliczny – w końcu nie tylko życzymy młodym szczęścia, ale także dokładamy do niego swoją cegiełkę!

Pamiątki z grawerunkiem, vouchery i karty prezentowe

Dzień ślubu to dla wielu osób najważniejszy dzień w życiu, który chcą zapamiętać na zawsze. Nic dziwnego, że wielu gości decyduje się na zakup pamiątek z wygrawerowaną datą ślubu, obrazów, figurek czy wspólnej biżuterii. Czy jednak będzie to odpowiedni upominek dla nowożeńców, którzy są naszymi dalszymi znajomymi? Nie każdy lubi fizyczne pamiątki w ich klasycznym wydaniu, które później zalegają w szafie. Z pewnością istnieją lepsze pomysły, gdy nie znamy gustu danej pary. Takie jak chociażby vouchery do wybranego sklepu czy jubilera. Taki prezent to rodzaj pamiątki, która pozwoli wybrać młodym coś, co z pewnością przypadnie im do gustu.

Unikalny zestaw słodkości dla Państwa Młodych

Czy istnieje jednak upominek, który zda egzamin bez względu na to, jaki charakter ma weselne przyjęcie, a jednocześnie świetnie sprawdzi się jako alternatywa dla kwiatów? Odpowiedzią może być przyjazny dla oka, pełen wyselekcjonowanych smakołyków zestaw prezentowy. W środku znajdzie się coś nie tylko coś dla fanów słodkości, ale także miłośników kaw, aromatycznych herbat czy nietuzinkowych trunków.

Zestaw prezentowy Nobilia
Zestaw prezentowy Nobilia / Fot. Agencja Od Kuchni

Dzień ślubu to jedna z tych okazji w życiu, która zasługuje na szczególną oprawę, a jej częścią są także prezenty. Nasze autorskie zestawy komponujemy ręcznie z najwyższą starannością, by zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół składający się na przyjemne doświadczenie płynące ze wspólnego odpakowywania ślubnych upominków. Kompozycje zróżnicowanych produktów pozwalają trafić w często tak różne gusta zarówno Pani, jak i Pana młodego – komentuje Anna Garmada, właścicielka marki Nobilia, oferującej zestawy prezentowe premium.

Dodatkowo do zestawów słodkości można dołączyć osobistą kartkę z życzeniami dla młodej pary, która uzupełnia elegancki upominek, dodając mu osobistego akcentu.

Szukając odpowiedniego prezentu na ten szczególny dzień dla przyszłej pary młodej, warto inspirować się nie tylko trendami, ale jednocześnie pomyśleć o tym, co sprawi prawdziwą radość obdarowanym. W końcu świadomie dobrany i odpowiednio przygotowany upominek może stać się piękną pamiątką, która zapisze się w sercach i pamięci młodych na długie lata!

Źródło: Informacja prasowa

Nobilia od ponad 20 lat specjalizuje się w komponowaniu autorskich zestawów upominkowych, znajdujących uznanie zarówno w Polsce jak i za granicą. Niepowtarzalne i wyjątkowe prezenty sygnowane marką Nobilia cechuje oryginalne wzornictwo i wysoka jakość rzemieślniczych słodkości, aromatycznych trunków i produktów gourmet food. Autorskie kompozycje prezentowe to doskonały pomysł na upominek dla członka rodziny, szefa czy współpracownika. Nobilia proponuje eleganckie zestawy tematyczne, np. dla osób lubiących podróże, zwierzęta, zestawy dla kobiet, rodzin z dziećmi itp. Kosze wypełniane są specjałami, których nie znajdzie się na półkach supermarketów, a część jest importowana wyłącznie w limitowanych seriach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *