Jak urządzić funkcjonalny przedpokój

Przedpokój – jak go urządzić?

Przedpokój to jedno z najbardziej problematycznych pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Bardzo często jest pomijane w aranżacji domu. Dowiedz się, jak urządzić przedpokój, by był praktyczny i stanowił estetyczną wizytówkę domu.

Kolor w przedpokoju 

Pierwszą kwestią, o jaką należy zadbać w każdym pomieszczeniu jest wybranie odpowiedniego koloru ścian. W przypadku przedpokoju jest to bardzo istotne, ze względu na to, że ten rodzaj przestrzeni jest specyficzny zarówno ze względu na kształt, jak i metraż. Najczęściej przedpokoje charakteryzują się tym, że są dość wąskie i małe. Na szczęście, odpowiednia kolorystyka jest w stanie subtelnie zniwelować pewne mankamenty. 

Do przedpokoju warto wybierać odcienie jasne, które optycznie powiększają przestrzeń. Doskonale sprawdzi się zatem nie tylko klasyczna biel, ale i beże, szarość, błękity czy też np. pudrowy róż. Dobrym pomysłem jest zestawienie tych barw na zasadzie kontrastu. Jeżeli zależy Ci na tym, by rozszerzyć nieco wąski przedpokój – pomaluj jego węższe ściany na nieco ciemniejszy kolor. Nie bez znaczenia jest również posadzka. Jeżeli zależy Ci na tym, by przedpokój wydawał się być większy, dobrze jest postawić na jednolitość i zastosować tę samą posadzkę, co np. w kuchni. 

Światło w przedpokoju

W małych pomieszczeniach, które potrzebują optycznego powiększenia, dobrze jest zastosować odpowiednie oświetlenie. Im więcej światła, tym lepiej. Punktem obowiązkowym jest oczywiście światło padające góry – tzw. światło główne. Oprócz niego warto zastosować również światło punktowe. Może ono znaleźć się np. nad lustrem. A jeśli już o lustrze mowa… 

Lustro to jeden z najważniejszych elementów każdego przedpokoju. Jest ono nie tylko praktyczne (przed wyjściem z domu można ocenić swój wygląd), ale i optycznie powiększa przestrzeń. Poza tym pomieszczenie wydaje się być jaśniejsze. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest umieszczenie lustra na drzwiach szafy. 

Umeblowanie przedpokoju

Meble do przedpokoju powinny być przede wszystkim praktyczne. Przedpokój służyć ma najczęściej przechowywaniu m.in. okrycia wierzchniego. Jeżeli pomieszczenie jest niewielkich rozmiarów lepiej postawić na minimalizm. Niezbędna jest szafa na kurtki i stojak na buty. Jeżeli jednak zależy Ci na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni i stworzeniu strefy przechowywania, postaw na przestronną szafę wnękową. Pozwoli ona ukryć wszelkie pudła i zachować porządek. 

Jeżeli posiadasz przedpokój dużych rozmiarów, możesz zdecydować się również na inne elementy. W salonie meblowym Meble Pyka znajdziesz m.in. klasyczne komody w różnych rozmiarach, które stanowić będą dodatkowe miejsce do przechowywania.

Dodatki do przedpokoju 

W przedpokoju nie może zabraknąć pewnych elementów, które pozwolą utrzymać przestrzeń w należytej czystości. Pierwszym z nich jest wydzielenie przestrzeni dla butów – może być to szafka bądź mata, która dodatkowo zabezpieczy podłogę przed błotem, piaskiem i wodą. Kolejną jest parasolnik, do którego odłożyć można mokre parasole. Przydać może się również niewielkich rozmiarów półka, na którą odłożyć będzie można drobne przedmioty, takie jak klucze czy rękawiczki. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *