Bambusowe naczynia i sztućce na stole - naczynia bambusowe - alternatywa dla plastiku

Co zamiast plastikowych naczyń, sztućców i słomek?

Wakacje, ładna pogoda i możliwość częstego odpoczynku sprzyja grillowaniu. Podczas imprez urządzanych na świeżym powietrzu nadal sporo osób korzysta z plastikowych naczyń, sztućców oraz słomek. Są one szkodliwe dla środowiska naturalnego, dlatego zwolennicy życia zero waste zachęcają do zrezygnowania z nich. W poniższym artykule podpowiadamy, czym można je zastąpić. Propozycje nie są tańsze, ale bardziej ekologiczne i z pewnością wytrzymałe.

Plastikowe naczynia, sztućce i słomki służą do jednorazowego użytku, przez co ich kupowanie nie jest opłacalne. Szybko się łamią i niszczą, w związku z czym nie nadają się do spożywania niektórych produktów. Ponadto są lekkie, więc mogą zostać porwane przez wiatr. Największą wadą plastikowych produktów jest jednak to, że nie są ekologiczne. Szkodzą środowisku naturalnemu i to właśnie z tego powodu warto z nich całkowicie zrezygnować. Bez problemu można je zastąpić innymi produktami dostępnymi na rynku. Zamiast plastikowych naczyń świetnie sprawdzają się np. artykuły z kokosa, czyli ekologicznego materiału, który zapewni wielorazowy użytek.

Czym zastąpić plastikowe sztućce?

Na przyjęciach organizowanych na zewnątrz często można spotkać plastikowe sztućce. Jak już wspomnieliśmy, nie są one dobre, ponieważ szybko się wyginają, pękają lub w inny sposób niszczą. Ponadto mają zły wpływ na środowisko naturalne, ponieważ je zaśmiecają. Doradca klienta pracujący w ekologicznym sklepie internetowym Ekoloco podpowiada, czym je zastąpić: “Świetną propozycję stanowią sztućce drewniane, które są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i ładnie się prezentują. Bez problemu można nimi pokroić różne potrawy, ponieważ się nie wyginają i nie łamią. Ich największą zaletę stanowi materiał wykorzystany do produkcji. Drewno ulega biodegradacji, w związku z czym jest wykorzystywane ponownie i nie zaśmieca środowiska naturalnego”.

Alternatywa dla plastikowych słomek

Równie często co plastikowe naczynia czy sztućce używane są plastikowe słomki. Służą do picia różnych napojów, są bardzo wygodne, co sprawia, że tak wiele osób chętnie z nich korzysta. Nie jest to jednak odpowiednie zachowanie, ponieważ produkty wykonane z plastiku szkodzą przyrodzie. Nie są poddawane biodegradacji, przez co zaśmiecają środowisko naturalne. Z tego powodu warto je zastępować m.in. słomkami metalowymi, papierowymi czy szklanymi. Są to słomki ekologiczne, które nie szkodzą przyrodzie w takim stopniu, co produkty plastikowe. Niektóre z nich można wykorzystywać wielokrotnie, co stanowi ich dużą zaletę. Jest to oszczędność pieniędzy, ponieważ nie trzeba za każdym razem kupować nowych artykułów. Wystarczy umyć poprzednie i cieszyć się nimi ponownie. Słomki metalowe czy szklane są bardzo wytrzymałe, dlatego nie ma żadnych obaw, że ulegną uszkodzeniu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *