Mycie szyb w oknach latem w czasie słonecznej pogody

Czy mycie okien latem ma sens?

Na jakość mycia okien wpływa nie tylko rodzaj użytych narzędzi, ale również odpowiednio dobrana pora dnia. Sama czynność jest dość czasochłonna i męcząca, dlatego nie warto tracić sił w przypadku, gdy osiągnięcie zadowalających rezultatów jest niemożliwe. Niestety w wielu sytuacjach nasze starania zostają zmarnowane z powodu złej pogody. Czy mycie okien w okresie letnim mija się z celem? Jaka pora dnia jest najbardziej optymalna?

Czy warto myć okna latem?

Pogoda w naszym kraju bywa zmienna, dlatego po okresie męczących upałów mogą pojawić się nagłe deszcze, które niestety również przyspieszają proces brudzenia się szyb. Kolejną kwestią jest duża ilość pyłków roślin w powietrzu, które osadzają się na szklanej powierzchni i parapecie. Z tego względu, jeśli marzą się nam czyste okna, musimy umyć je również w okresie letnim. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach.

  • Przede wszystkim sprawdźmy prognozę pogody na najbliższy okres i wybierzmy ten dzień, w którym temperatury będą najniższe.
  • Jeśli upały utrzymują się na podobnym poziomie, najlepszą porą na mycie okien będzie wczesny ranek. Niestety w godzinach popołudniowych również jest dość ciepło, co będzie utrudniać pracę.

Najgorszą opcją jest przeprowadzanie czynności porządkowych w momencie dużego nasłonecznienia. W takim przypadku ryzykujemy pogorszeniem samopoczucia. Zbyt duże słońce jednocześnie sprawia, że woda szybciej paruje z szyb, co powoduje zacieki i smugi.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat mycia okien?

Najlepsze efekty uzyskamy w momencie, gdy za porządki zabierzemy się w pochmurny dzień, gdy jednocześnie jest dość sucho. Optymalna temperatura wynosi między 10 a 23 stopnie Celsjusza. Warto zatem regularnie sprawdzać prognozy pogody, aby wpasować się w odpowiedni moment. Mycie okien powinno odbywać się przy wykorzystaniu skutecznych narzędzi. Najprostszym rozwiązaniem jest użycie płynu myjącego, szmatki i myjki. Przydatna może być także ściągaczka.

Dowiedz się więcej: K2Team – mycie okien Poznań

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *