Czym zastąpić owoce acai? Mamy polski odpowiednik

Owoce acai to bogate źródło antyoksydantów. Niestety w Polsce nie są one tanie. Jak się okazuje rośnie u nas krzew, którego owoce z powodzeniem mogą zastąpić acai, gdyż są równie bogate w składniki odmładzające. Sprawdź, czy już korzystałaś z mocy tych cierpkich jagód.

Aronia zastąpi owoce acai

W Polsce z powodu cierpkiego smaku owoce aronii wciąż nie są bardzo popularne, a tom właśnie aronia ma w swoich jagodach ma podobną zawartość antyoksydantów co owoce acai. Jest również niezwykle bogatym źródłem witamin – C, B2, B3, B9, P i E. W aronii są także cenne makro- i mikroelementy: wapń, żelazo, miedź, molibden, mangan jod i bor.

Aronia - źródło antyoksydantów i witamin
Aronia – źródło antyoksydantów i witamin

Owoce aronii to antidotum na choroby cywilizacyjne – nadciśnienie, miażdżycę, nowotwory i schorzenia oczu. Można z nich robić dżemy, soki, a nawet peeling.

Olej z pestek aronii jest cudownym środkiem w pielęgnacji skóry wrażliwej, podrażnionej, ze skłonnością do trądziku. Docenią go również osoby z cerą dojrzałą, podobno wystarczy wcierać go w umytą, suchą skórę wieczorem a na efekty nie trzeba długo czekać.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.