Grzyb na ścianie

Grzyb w mieszkaniu – jakie niesie zagrożenia?

Ciemne plamy na ścianie, podłodze lub suficie to wyraźny znak, że w mieszkaniu należy przeprowadzić odgrzybianie. Jeśli jakiś czas temu doszło do zalania, ryzyko pojawienia się tego typu mikroorganizmów jest bardzo duże, zwłaszcza jeśli nie udało się całkowicie wysuszyć powierzchni. Kolejną przyczyną obecności grzyba może być przerwanie izolacji. W takim przypadku wiele osób próbuje zamaskować problem zamiast usunąć jego źródło. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia zdrowia domowników. Jakie są zagrożenia związane z obecnością grzyba?

Pleśń na ścianie a wpływ na zdrowie

Osoby, które bagatelizują istnienie pleśni w pokojach są w ogromnym stopniu narażone na negatywne konsekwencje, zarówno zdrowotne, jak i związane z samopoczuciem. Pierwszą kwestią, którą można odczuć od razu po wejściu do pomieszczenia gdzie obecny jest grzyb będzie nieprzyjemny zapach oraz klimat. Choć może się wydawać, że pleśń jest obecna tylko na ścianie, w praktyce zarodniki unoszą się również w powietrzu. Codzienne przebywanie w takich pomieszczeniach sprawia, iż nasze górne drogi oddechowe są nieustannie drażnione. Dlaczego jeszcze należy zdecydować się na jak najszybsze odgrzybianie?

  • Im dłużej będzie rozwijać się pleśń, tym gorzej będą czuć się domownicy. Typowymi objawami są częste bóle głowy, zmęczenie, ból żołądka, długo utrzymujący się katar i zapalenie zatok.
  • U niektórych osób mogą pojawić się problemy skórne. Bardzo popularna jest wysypka oraz grzybica paznokci. Domownicy mogą skarżyć się ponadto na podrażnienie oczu.

Dodatkowe zagrożenia wynikające z obecności grzyba w mieszkaniu

Pleśń jest czynnikiem, którego absolutnie nie można bagatelizować z uwagi na fakt, iż w skrajnych przypadkach może wywoływać nawet nowotwory, prowadzić do niewydolności nerek i spadku płodności. Bardzo często pojawiają się problemy z utrzymaniem równowagi i drętwieniem nóg oraz rąk. Odgrzybianie warto zlecić profesjonalnej firmie, która szybko upora się z problemem. Niezbędne jest również usunięcie przyczyny nadmiernej wilgoci w mieszkaniu.

Zapraszamy: Odgrzybianie Rzeszów

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *