Plamy z podkładu, fluidu, pudru lub bronzera są trudne do usunięcia. Jak się ich pozbyć?

Jak usunąć plamę z podkładu? Wystarczy zastosować jeden popularny kosmetyk!

Masz problem z plamami z podkładu, fluidu lub innych kosmetyków do makijażu? Białe T-shirty i koszule są niemożliwe do uprania? Mamy na to sposób! Poradzimy, jak skutecznie usunąć plamę z podkładu przy użyciu taniego kosmetyku.

Plamy z podkładu trudne do usunięcia

Każdej z nas zdarzyło się zabrudzić ubranie podkładem lub innym produktem do makijażu. Niestety plamy z fluidu są trudne do usunięcia, szczególnie z białych ubrań z lnu, dzianiny lub bawełny – T-shirtów, koszul i bluzek. Szczególnie łatwo zabrudzić ubrania w okolicy dekoltu i kołnierzyka. Gdy podkład, puder lub bronzer wnikną w tkaninę w okolicach szwów, ich upranie za pomocą zwykłego proszku lub mydła jest praktycznie niemożliwe. Czy ulubione ciuchy ubrudzone fluidem są do wyrzucenia? Nie!

Kosmetyki do makijażu. Plamy z podkładu, fluidu, pudru lub bronzera są trudne do usunięcia
Kosmetyki do makijażu, które często brudzą ubrania. Plamy z podkładu, fluidu, pudru lub bronzera są trudne do usunięcia / Fot. Canva.com

Jak usunąć plamę z podkładu? 

Na szczęście istnieje sprytny sposób na usunięcie takich zabrudzeń z fluidu i ocalenie naszych ulubionych ubrań. Do tego wystarczy wykorzystać męski kosmetyk, który możemy kupić za kilka złotych.

Krem do golenia na plamy z podkładu lub fluidu

Tym cudownym środkiem do usuwania zabrudzeń kosmetykami do makijażu jest krem do golenia! Na całą plamę nakładamy warstwę kremu i zostawiamy na ok. 10 minut. Następnie za pomocą miękkiej szczoteczki, pędzla do golenia lub gąbki czyścimy plamę, usuwając ją kolistymi ruchami. Teraz ubranie wkładamy do pralki i pierzemy zgodnie z zaleceniami producenta.

Inne sposoby usuwania plam z podkładu

Na plamę z fluidu możemy także nałożyć pastę wykonaną z sody oczyszczonej i soku z cytryny. Jednak taką miksturę stosujemy jedynie do białych ubrań, aby uniknąć ewentualnych odbarwień tkaniny. Możemy także zastosować płyn micelarny, którym przecieramy plamę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *