Leczenie zębów u dentysty

Jaką szczoteczkę do zębów kupić?

Soniczna, elektryczna, miękka, średnia czy twarda? Jaką szczoteczkę dobrać do swoich zębów, aby nie uszkodzić dziąseł i aby czyszczenie było skuteczne. Zapraszamy do sprawdzenia naszej listy.

Szczoteczki soniczne

Wykonuje znacznie więcej ruchów w ciągu minuty niż inne szczoteczki i tym samym jest znacznie bardziej skuteczna niż inne. Coraz chętniej wybierania przez pacjentów i rekomendowana przez stomatologów. Różnica w obrotach pomiędzy szczoteczką elektryczną a soniczną jest taka, że ta pierwsza wykonuje maksymalnie 8 tyś. obrotów na minutę, zaś soniczna od 31 do 62 tysięcy!

Szczoteczka elektryczna

Nieco mniej wydajna niż jej soniczny odpowiednik, jednak przemawia za nią cena i dostępność. Szczoteczki elektryczne jako wcześniejsze weszły na rynek, więc istnieje więcej publikacji dotyczących ich stateczności. Są także dostępne praktycznie w każdym sklepie.

Szczoteczka manualna

Do wyboru mamy z miękkim włosiem, średnim lub twardym. Dla dzieci rekomendujemy, aby wybierać te z miękkimi włosiami. Jest to wywołane przez fakt, iż ich dziąsła trzymają jeszcze zęby mleczne. Szczoteczki z delikatnym włosiem polecane są także dla osób, które mają dość wrażliwe dziąsła. Kiedy można zauważyć, że kupiliśmy nieodpowiednią szczoteczkę? Wówczas, gdy po szczotkowaniu pojawi się jakiś problem typu krwawienie dziąseł.

Sklep stomatologiczny Kraków – gdzie można kupić dobrą szczoteczkę?

Szczoteczki dostępne są w każdym sklepie. Jednakże nie zawsze znajdziemy tam taką odpowiednią do naszych zębów. Warto więc dopytać się stomatologa, który doradzi firmę lub konkretny rodzaj szczoteczki. Można również odwiedzić sklep stomatologiczny, aby znaleźć odpowiedni model. Sklepy dostępne są obok niektórych przychodni lub w jej ramach. Warto wyszukać w sieci odpowiednie miejsce wpisując na przykład: stomatolog dzieciency Kraków lub dentysta kraków.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Jeden komentarz

  1. Bardzo przydatne porady dotyczące wyboru szczoteczki do zębów. Teraz już będę wiedzieć na co zwracać uwagę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *