Jesteś meteopatą? Sprawdź, co czeka cię wiosną

Meteopatia to najprościej mówiąc wrażliwość na zmiany pogody. Jak się okazuje nawet połowa ludzi cierpi na tę przypadłość. Aktualnie meteopatii nie klasyfikuje się jej jako choroby, gdyż wciąż nie ma badań jednoznacznie potwierdzających związek pogody z samopoczuciem, jednak wczesna wiosna to czas kiedy osoby wrażliwe na zmiany pogody odczuwają znaczny dyskomfort. Sprawdź, co czeka meteopatów wiosną i jak przetrwać ten ciężki czas.

Jak meteopaci radzą sobie wiosną?

Wiosna u meteopatów

U progu wiosny meteopaci są narażeni na wiele dolegliwości: przede wszystkim senność, apatię, rozdrażnienie, bóle głowy oraz stawów. Meteopaci szczególnie cierpią gdy zmieniają się pory roku. Bardzo nieprzyjemne jest zwłaszcza przedwiośnie – u progu wiosny warunki pogodowe są bardzo zmienne, a nasze organizmy – zmęczone zimą.

Zimą jemy mniej warzyw, jest mniej słońca, mniej wychodzimy na świeże powietrze, w dużej części Polski stan powietrza pogarsza smog, rzadziej uprawiamy sport. Na pewno to okres stagnacji, niekorzystny dla naszego organizmu. Wszystkie te czynniki wpływają na pogorszenie samopoczucia.

Co robić, żeby złagodzić skutki wiosennego przesilenie – lekarze zalecają higieniczny tryb życia i właściwą dietę. W codziennym menu może się pojawić gorzka czekolada, orzechy, kawa – choć w rozsądnych ilościach, a napoje energetyzujące – tylko awaryjnie. Zalecają też uprawianie sportu i hartowanie się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *