Panierowanie mięsa: Jak przygotować mięso do smażenia w panierce

Panierowanie to jeden z najbardziej popularnych sposobów przygotowywania mięsa w naszej kuchni. Kotlet schabowy, filet z kurczaka, kotlety mielone – te wszystkie potrawy to właśnie mięso w panierce. Jak zatem zabrać się za panierowanie mięsa?

Panierowanie mięsa

Panierowanie mięsa

Panierowanie to zamaczanie posolonego mięsa w rozbełtanym jajku i obtaczanie go w panierce. Może nią być mąka, bułka tarta, pokruszone grzanki, pokruszone płatki kukurydziane, kasza manna, mielone orzechy, ziarno sezamowe itp. Do panierowania także można używać panierek mieszanych na przykład bułki tartej z orzechami albo mąki z grzankami. Dla lepszego efektu można mięso panierować podwójnie, a nawet kilkakrotnie na przykład w mące, jajku i bułce, czyli jak do popularnego schabowego.

Mięso panierowane trzeba smażyć na średnio gorącym tłuszczu i podawać zaraz po usmażeniu. Wówczas panierka jest chrupiąca, natomiast podczas przechowywania wilgotnieje, mięknie i robi się niesmaczna.  Do smażenia mięsa używa się tłuszczy o wysokiej temperaturze dymienia. Może to być olej rzepakowy i smalec. Podczas przygotowania niektórych potraw, na przykład sznycla cielęcego, pod koniec smażenia można dla uzyskania ładnego zapachu dodać trochę masła.

Zobacz, jak zrobić panierkę do kurczaków KFC!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.