Sposób na bezsenność: 5 roślin, które musisz mieć w sypialni, aby dobrze spać!

Nocny odpoczynek wpływa na całe nasze życie. Osoby, które nie mają możliwości właściwej regeneracji w nocy cierpią nie tylko z powodu zmęczenia i niewyspania, ale także mniejszej odporności na stres. Większość przypadków bezsenności jest spowodowana stresem oraz niepokojem. Zamiast sięgać po leki lub suplementy diety warto zmienić wystrój sypialni i umieścić tam kilka kwiatów doniczkowych, które mają na nas zbawienny, relaksujący wpływ.

Sposoby na bezsenność – wstaw rośliny do sypialni!

Sprawdzona metoda na bezsenność! Przedstawiamy 5 roślin które musisz mieć w sypialni by dobrze spać!

Aloes

Aloes bardzo efektywnie oczyszcza powietrze – roślina wytwarza w nocy tlen a usuwa dwutlenek węgla. Dzięki temu aloes zwalcza bezsenność i poprawia jakość snu

Lawenda

Zapach lawendy świetnie wpływa na ludzki organizm. Olejki aromatyczne wydzielane przez lawendę mają właściwości usypiające i uspokajające. Dodatkowo zapach lawendy spowalnia przyspieszoną pracę serca, obniża ciśnienie krwi oraz znacznie redukuje stres.

Jaśmin

Zapach jaśminu korzystnie wpływa na poprawę jakości snu. Przede wszystkim zmniejsza uczucie niepokoju, a tym samym korzystnie wpływa na nocny wypoczynek.

Bluszcz pospolity

Bluszcz szczególnie korzystnie działa na osoby, które mają problemy z oddychaniem lub cierpią na astmę. Dodatkowo bluszcz doskonale usuwa zarodniki pleśni – w ciągu 12 godzin jest w stanie zmniejszyć ich zawartość w powietrzu o ponad 90 procent!

Sansewieria gwinejska

Sansewieria, podobnie jak aloes, bardzo skutecznie zmienia dwutlenek węgla w tlen, dzięki czemu korzystnie wpływa na poprawę jakości powietrza w sypialni.

Artykuł o sposobach na bezsenność i działaniu roślin znaleziono w Google dzięki hasłom:

  • Co pomaga na problemy ze spaniem
  • Sposoby na bezsenność
  • Czy lawenda pomaga na spanie
  • Aloes oczyszczanie powietrza
  • Nie mogę spać w nocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *