Wyrabianie ciasta na domowy chleb

Super foods – zdrowe mieszanki do wypieku chleba

Super foods to organiczna żywność, którą cechują nadzwyczajne właściwości pozytywnie wpływające na ustrój ludzki, wzmacniając go. Super foods mają również właściwości oczyszczające organizm człowieka ze szkodliwych substancji. Żywność tego typu jest bogata w witaminy, składniki mineralne, błonnik oraz przeciwutleniacze. Natomiast efektem spożywania tego typu pokarmów jest znacznie lepsze samopoczucie oraz poprawiona kondycja organizmu.

Chcąc więc zdrowo się odżywiać, warto zamienić niektóre produkty spożywcze, jakie konsumujemy na co dzień, na takie jak superfoods. Najprościej jest zacząć od chleba. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych mieszanek pozwalających upiec swój własnych chleb bez mąki. Poznajmy je bliżej.

Domowy chleb
Domowy chleb

Gotowe mieszanki do wypieku chleba

Jeżeli zdecydowaliśmy się na pieczenie chleba samodzielnie, z pewnością na samym początku nie wiemy, jak się do tego zabrać. Najłatwiejszym rozwiązaniem w tym wypadku jest skorzystanie z gotowych mieszanek.

  1. Chleb bez mąki z qiunoa i kuminem – jest to gotowa mieszanka do wypieku chleba bez drożdży, substancji spulchniających oraz mąki. Jest to miks zdrowych składników takich jak quinoa, pestki dyni, siemie lniane, słonecznik, płatki jęczmienne oraz płatki owsiane. Zawarty w nich kumin obniża cholesterol oraz przyspiesza procesy odchudzania. Natomiast quinoa jest bogata w białko. Warto również wspomnieć, iż siemię lniane dostarcza do naszego organizmu żelazo, magnez i cynk, a płatki jęczmienne niacynę. Gotowa mieszanka to proste rozwiązanie ułatwiające przygotowanie zdrowego i smacznego chleba.
  2. Chleb bez mąki z czarnuszką i orkiszem – jest to produkt całkowicie naturalny. Do przygotowania chleba, w tym wypadku niewymagana jest mąka oraz drożdże. W skład mieszanki wchodzi czarnuszka, orkisz, płatki owsiane, otręby owsiane, słonecznik, pestki dyni, sezam i siemię lniane. Orkisz jest bogatym źródłem kwasu krzemowego, a czarnuszka regeneruje układ odpornościowy. Natomiast płatki owsiane są bogate w błonnik. Warto również wspomnieć o pestkach dyni, które stabilizują poziom cukru we krwi.

Jak upiec mieszankę do wypieku chleba?

Ciasto z gotowych mieszanek można wypiekać w piekarnikach oraz automatach do pieczenia. Gotową mieszankę wystarczy wymieszać z jajkami oraz maślanką, a następnie upiec. Gotowy chleb można zabrać ze sobą do pracy, szkoły, na trening czy też biwak. Jest lekki dla żołądka oraz bardzo pożywny. Chleby na bazie superfoods doskonale nadają się dla osób ceniących sobie zdrowy tryb życia oraz tych, które pragną schudnąć.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *