Tanzanit: fenomenalny klejnot dla eleganckich indywidualistów

Tanzanit oczarowuje cudowną, głęboko niebieską barwą, z fioletowymi refleksami. Jego nazwa pochodzi od Tanzanii, gdzie został odkryty i gdzie występują jedyne jego złoża na świecie. Nie każdy wie, że jest równie cenny jak diament, choć 1000 razy rzadziej spotykany. Szacuje się, że przy obecnym wydobyciu, złoża tanzanitu wyczerpią się za 10-15 lat. Tanzanit to klejnot kolekcjonerski, który wraz z upływem czasu może znacząco zyskać – z tego też względu może być doskonałą inwestycją na przyszłość. Jest więc najlepsza chwila na zakup biżuterii z tanzanitem.

Tanzanit – niezwykły klejnot dla eleganckich indywidualistów

Tanzanit – historia odkrycia kamienia

Odkrycie tanzanitu, podobnie jak większość tego typu zdarzeń było dziełem przypadku. W 1967 roku zauważył go w okolicach masywu Kilimandżaro masajski wojownik Ndugu Jumanne Ngoma, którego imię w języku Suahili znaczy dosłownie „Grający Muzykę we Wtorek”. Następną postacią związaną z tanzanitem jest Manuel D’Souza, pochodzący z Goa hinduski krawiec, poszukiwacz drogocennych kamieni. To on, dzięki swoim kontaktom dotarł wraz z tanzanitem do Henry’ego B. Platta ze znanej na całym świecie biżuteryjnej marki Tiffany. Wtedy tanzanit poznał Nowy Jork i błękitny klejnot zawładnął tym miastem i światem.

Niedługo później pojawienie się tanzanitu okrzyknięto największym odkryciem gemmologicznym XX wieku, a firma Tiffany z wielkim powodzeniem promowała ten cudowny kamień. Pierwszą, znaną osobą, która nosiła biżuterię z tanzanitem była Elizabeth Taylor. Wkrótce błękitny kamień stał się ulubionym klejnotem gwiazd, takich jak Cate Blanchett, Penelope Cruz, Angelina Jolie czy Teri Hatcher. Największy dotąd znaleziony kryształ – Mawenzi – waży 3,4 kg. Mawenzi to drugi co do wysokości szczyt masywu Kilimandżaro. Największym fasetowanym klejnotem jest natomiast „Queen of Kilimanjaro” o masie 737,81 ct. „Królowa” jest dumą prywatnej kolekcji Michaela Scotta – pierwszego CEO Apple Computer Inc. (dziś: Apple Inc.).

Biżuteria z tanzanitem – uosobienie wyrafinowania i luksusu

Tanzanit uosabia nieskazitelną, a jednocześnie niekonwencjonalną elegancję. Osoba, która nosi biżuterię z tym kamieniem, chce wyróżniać się z szarego tłumu, emanuje pewnością siebie i indywidualizmem. Odpowiednio oszlifowany i oprawiony tanzanit zachwyca brylancją i unikatową barwą. Noszą go kobiety w każdym wieku, bo jest kamieniem uniwersalnym, dopasowuje się do różnych kreacji i okazji. Najlepiej wygląda w otoczeniu drobnych brylantów, które wzmagają jego niebieski blask.

Właściwości tanzanitu

Tanzanit jest kamieniem generującym energię radości i uwolnienia od zmartwień. Leczy duszę i pomaga znaleźć prawdziwe powołanie. Ten niezwykły minerał aktywuje czakrę trzeciego oka, czakrę korony i czakry eteryczne ponad ciałem. Sprzyja otrzymywaniu wizji, wiadomości i informacji ze źródeł o wysokiej wibracji, takich jak anioły i mistrzowie oświeceni. Jego energia pomaga łączyć energię umysłu z energią serca, co pozwala na odczuwanie doświadczeń życiowych, sytuacji i okoliczności z pozycji oświecenia.

Kamienie szlachetne a znaki zodiaku – tanzanit

Znaki zodiaku, dla których tanzanit może być talizmanem to: Strzelec, Bliźnięta i Waga. Tanzanit to kamień osób urodzonych w grudniu, dlatego szczególnie sprzyja Strzelcom. Działa również łagodząco i inspirująco na osoby spod znaku Ryb i Barana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *