Jak uratować przypalony garnek? Jedyna skuteczna metoda!

Przypalony garnek to zmora większości osób. Wystarczy chwila nieuwagi i zamiast pysznego dania mamy spalony garnek i problem – jak usunąć zabrudzenia tak, żeby nie uszkodzić naczynia.

Przypalony garnek – jak usunąć spalenizną z garnka

Internet aż roi się porad w sprawie przypalonych naczyń. Można stosować ocet, sodę oczyszczoną i kombinację tych składników. Zalecane są także proszki do prania, a nawet popiół. Oczywiście można stosować te metody, jednak nie zawsze są one skuteczne. Istnieje jednak jeden sposób, który usunie zabrudzenia nawet z bardzo przypalonego garnka (bez teflonu, czy powłoki ceramicznej).

Aby usunąć przypalenia z garnka należy wlać do niego ok. 2 szklanek wody, wsypać 2 łyżki stołowe ryżu i gotować tak długo aż ryż usunie całą spaleniznę. Oczywiście w trakcie gotowania trzeba dolewać wodę i mieszać ryżową papkę drewnianą łyżkę. Przy mieszaniu można delikatnie usuwać spaleniznę z dna naczynia. Ten sposób, choć z pozoru wydaje się dziwny, jest naprawdę bardzo skuteczny i usuwa zabrudzenia ze wszystkich rodzajów garnków – emaliowanych, stalowych, żeliwnych, teflonowych i ceramicznych. Dodatkowo jest wyjątkowo delikatny dla naczyń i nie uszkadza powierzchni garnków.

Artykuł o przypalonych garnkach znaleziono w Google m.in. przez zapytania:

  • przypalony garnek co robić
  • jak wyczyścić przypalony garnek
  • spalony garnek czyszczenie
  • jak umyć garnek
  • jak usunąć spaleniznę z garnka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *