Szare buty na obcasach - gdy są za ciasne można je rozciągnąć domowymi sposobami

Jak rozciągnąć zbyt małe buty ze skóry

Prawie każdej kobiecie zdarzyło się kupić za małe buty, szczególnie dopasowane szpilki, balerinki lub czółenka. Co robić, gdy nie mamy pod ręką specjalnego preparatu do rozciągania butów? Jak domowym sposobem rozciągnąć zbyt małe buty ze skóry?

Domowe sposoby na za małe szpilki, czyli jak rozciągnąć za ciasne buty ze skóry

Zbyt małe buty to problem, z którym spotkało się wiele pań, a także panów. Często zdarza się, że kupujemy mniejszy rozmiar buta z nadzieję, że się rozciągną lub z obawy, że będą spadać z pięty. Później niestety okazuje się, że szpilki lub czółenka są tak małe, że nie możemy w nich swobodnie chodzić – uciskają, ogniatają, ocierają. 

W sklepach obuwniczych dostępne są specjalne preparaty pomagające rozciągnąć buty, możemy także udać się do szewca, jednak nie zawsze mamy na to czas. Jak poradzić sobie z tym problemem na własną rękę? Oto kilka sprawdzonych sposób na rozciągnięcie zbyt małych butów ze skóry. 

Sprawdź, czym jest customizacja obuwia

Rozciąganie butów przy użyciu wilgotnych materiałów 

  • Pierwszy sposób to nałożenie na stopy cienkich, wilgotnych (nie mokrych) skarpetek, nałożenie butów i spacer po mieszkaniu. Metoda skuteczna, jednak może być nieco bolesna.
  • Możemy także ubrać wilgotne skarpetki, następnie za małe buty i od razu suszyć suszarką – w tym przypadku efekt jest natychmiastowy i unikamy długiego chodzenia w za małych butach.
  • Buty rozgrzewamy ciepłym powietrzem z suszarki do włosów, następnie wciskamy do wnętrza wilgotne gazety i wszystko zamrażamy. Ta metoda także działa!

Płyn do płukania, krem lub balsam na za ciasne buty

  • Watę lub gazę moczymy w koncentracie do płukania tkanin, a następnie płynem nacieramy buty w środku i nakładamy na nogi. Buty praktycznie od razu miękną i robią się luźniejsze.
  • Buty ze skóry możemy także od środka posmarować kremem. Może to być krem do twarzy, do rąk lub stóp lub balsam do ciała. Grubą warstwą kremu zostawiamy najlepiej na noc, a rano nadmiar kosmetyku wycieramy chusteczką. Buty również powinny zmięknąć i stać się mniej dopasowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *