Jak uratować sfilcowany sweter – domowa metoda

Każdy ma swój ulubiony wełniany sweter, który w końcu stracił puszystość i elastyczność. Na szczęście są domowe metody, którą mogą pomóc w przywróceniu swetrowi dawnej świetności. Poradzimy, jak uratować sfilcowany sweter.

Sfilcowany sweter – jest ratunek!

Ratujemy sfilcowany sweter

Aby przywrócić świetność sfilcowanemu swetrowi potrzebna będzie… fasola! Trzeba zalać 1 kg białej fasoli Jaś 2-3 litrami wody i pozostawić na całą noc. Rano gotujemy na małym ogniu, a gdy będzie miękka wywar z gotowania trzeba odlać do miski i przestudzić. Do letniego wywaru wkładamy sfilcowany sweter na dwie godziny. Po tym czasie trzeba dokładnie sweter wypłukać, kilkakrotnie zmieniając wodę. Do ostatniego płukania płukania dodając dwie łyżki gliceryny na każdy litr wody. Na zakończenie odciskamy sweter w  ręczniku frotte i rozciągamy. Strzepujemy parę razy i układamy na ręczniku na czas suszenie.

Należy pamiętać, że odfilcować można tylko swetry lub np. koce, które straciły puszystość i elastyczność. Nie można uratować ubrań, które skurczyły się lub zniszczyły w wyniku niewłaściwego prania np. w zbyt wysokiej temperaturze!

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.