Przekrojony owoce awokado Hass

Wszystko o Avocado Hass z Crazy Box

Avocado Haas bierze swoją nazwę od Rudolfa Hassa, który jako pierwszy znalazł to drzewo. Inne nazwy to między innymi awokado Hass.

Pochodzenie

Avocado Hass to odmiana, która powstała z połączenia gatunków gwatemalskiego i meksykańskiego. Jest uprawiana w następujących krajach – Meksyk, Brazylia, Hiszpania i Kanada. Odmiana awokado ma doskonałe właściwości manipulacyjne i przechowalnicze. Awokado Haas można kupić w sklepie internetowym z owocami egzotycznymi Crazy Box.

Wygląd

Pod względem wyglądu jest to egzotyczny owoc w kształcie gruszki o gęstej skórce. Waga owocu wynosi około 300 gramów, a kolor jest prawie czarny. Gdy awokado jest dojrzałe, ma jasnobrązowy dół.

Właściwości smakowe.

Ma oleistą konsystencję, duże nasiona i orzechowy smak. Awokado dodaje się do różnych potraw. W niektórych przypadkach jest to główny składnik.

Jak jeść awokado

Zaleca się spożywanie go na surowo. Po ugotowaniu traci swoje właściwości odżywcze. Zazwyczaj dodaje się go do potraw, które są spożywane bezpośrednio po ugotowaniu.

Przed jedzeniem kroi się ją na 2 części. Następnie usuwa się dół. Miąższ może szybko stać się czarny od powietrza, ponieważ zawiera duże ilości żelaza. Najlepiej gotować owoce bezpośrednio po ich pokrojeniu. Istnieje kilka kulinarnych sekretów, które spowalniają ciemnienie. Po pierwsze, można obtoczyć połówki w oliwie z oliwek. Po drugie, na miąższu można zrobić plusk soku z cytryny.

Owoce avocado Hass mają ciemnozieloną pomarszczona skórkę
Owoce avocado Hass mają ciemnozieloną pomarszczona skórkę / Fot Pixabay.com

Korzyści zdrowotne płynące z awokado haas 

Miąższ awokado zawiera dużo olejku eterycznego. Zawiera magnez, potas, białka, węglowodany, tłuszcze i witaminy.

Korzyści z owoców:

  • Wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia wartości krwi, normalizuje wzrost kości;
  • Dobrze wpływa na procesy metaboliczne, co korzystnie wpływa na układ pokarmowy i usuwa toksyny;
  • Ma pozytywny wpływ na włosy, skórę i paznokcie;
  • poprawia aktywność mózgu i zapobiega powstawaniu komórek nowotworowych;
  • zawiera kwas foliowy, który jest dobry dla kobiet w ciąży;
  • poprawia ogólną kondycję organizmu.

Zauważono, że awokado jest przydatne jako składnik produktów kosmetycznych. Dzięki obecności olejków zachodzi proces regeneracji komórek. W domu robią maseczki, które nakłada się na włosy, twarz i ciało. Ta konkretna odmiana jest optymalna do takiego zastosowania, ponieważ posiada dużą ilość oleju. Przy regularnym stosowaniu owocu można zauważyć jego zalety.

Przeciwwskazania

Zawiera sporą ilość kalorii, więc nadmierne spożycie może być szkodliwe. Aby nie przytyć, nie należy spożywać więcej niż 200 g owoców dziennie. Wystarczy pół owocu, aby nasycić organizm.

Jak przechowywać awokado Haas

Owoce po przekrojeniu przechowuje się przez jeden dzień w lodówce. Należy go umieścić w pojemniku, który jest hermetycznie zamknięty. Aby przedłużyć przechowywanie pokrojonych owoców, w jednej z połówek pozostaw dołek.

Jak wybrać awokado Haas

Avocado Haas należy wybierać po kolorze skórki. Dojrzałe owoce powinny mieć prawie czarny kolor. Niedojrzałe owoce mają jasny kolor, co wcale nie jest typowe dla tej odmiany.

Istnieje kilka cech, które pomogą Ci wybrać dobry owoc. Miękkość owocu powinna być wyczuwalna, ale nie powinien on ulec uszkodzeniu w przypadku wywierania na niego nacisku. Kształt zostanie przywrócony po zastosowaniu nacisku. Przy potrząsaniu owocem powinny być słyszalne pestki. Nie może być żadnych zarysowań ani uszkodzeń skórki. 

Miękkość owoców świadczy o tym, że są one przejrzałe. Jeśli jest przejrzały, owoce stracą swoje zdrowe właściwości.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *