Mrożone awokado pokrojone w kostkę w szklanej misce

Jak mrozić awokado? Mrożenie awokado krok po kroku

Awokado to owoc o niezwykłych walorach smakowych i zdrowotnych, dlatego warto włączyć go do dzety. Niestety nie zawsze możemy kupić świeże, dojrzałe awokado. Jest na to sposób. Awokado możemy zamrozić. Sprawdź, jak mrozić awokado – przepis krok po kroku!

Czy można mrozić awokado?

Dojrzałe owoce awokado można całkowicie zamrozić i jest na to kilka sposobów. Trzeba jednak pamiętać, że zamrożenie awokado zmienia kremową konsystencję owocu, więc chociaż nadal możemy używać mrożonego awokado w guacamole lub w smoothie, nie warto spożywać go bez dodatków np. jako dodatek do pieczywa lub w sałatce.

Jak mrozić awokado? Mrożenie awokado krok po kroku

Mrożenie awokado, czyli smaczliwki wdzięcznej jest bardzo proste, wystarczy stosowanie kilku zasad. Oto przepis na mrożenie awokado krok po kroku:

  1. Usuwamy pestkę i skórkę. 
  2. Miąższ skrapiamy sokiem z cytryny lub limonki.
  3. Tak przygotowane owoce umieszczamy w foliowej torebce lub pojemniku próżniowym.
  4. Owoce umieszczamy w zamrażalniku.
Przygotowanie owoców awokado do mrożenia i mus z awokado w szklankach
Przygotowanie owoców awokado do mrożenia / Fot. Canva.com

 Aby jeszcze bardziej zminimalizować kontakt awokado z tlenem, umieszczamy je w zamkniętej próżniowo torbie lub hermetycznej plastikowej torbie. Tak przygotowane owoce możemy przechowywać ok. 4 miesiące.

Sprawdź, jak mrozić rabarbar

Jak mrozić mus z awokado?

Jeśli planujemy użyć mrożonego awokado do koktajlu lub dressingu najlepiej najpierw je zmiksować. Używając blendera, miksujemy awokado z łyżką soku z cytryny lub limonki, aż będzie gładkie. Następnie umieszczamy w hermetycznym woreczku do zamrażania i umieszczamy w zamrażalniku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *