Duże łóżko w białej sypialni

Wysokie czy niskie łóżko do sypialni – co wybrać?

Wybór łóżek na rynku należy do bardzo szerokich i nie chodzi tutaj tylko o ich wielkość czy prezentowany design, ale także o ich wysokość. Jakie wymiary można spotkać i które z nich są preferowane przez specjalistów? Które łóżko sprawdzi się bardziej w sypialni – niskie czy wysokie?

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Wybór łóżka do sypialni może okazać się nie taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Do dyspozycji mamy naprawdę szeroki wybór tych produktów, które mogą się między sobą różnić zarówno wymiarami, stylem, jak i materiałem wykonania. W ten sposób każdy może dobrać takie łóżko, jakie będzie mu najbardziej odpowiadać, w tym także spełniać najistotniejsze preferencje względem potrzeb i wygody.

Gdzie szukać łóżek do sypialni?

W sklepach meblowych wybór łóżek do sypialni jest bardzo szeroki, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Najłatwiej oczywiście będzie poszukiwać w tym przypadku w internecie. Chodzi przede wszystkim o to, że ma się wówczas lepszy pogląd na dostępne produkty. W ofercie sklepu meblowego www.meblobranie.pl/lozka-do-sypialni można zapoznać się z różnymi typami łóżek, w tym drewnianych, tapicerowanych, jedno- lub dwuosobowych, a także wysokich i niskich. Jedynie co nam pozostaje, to zdecydować, co najbardziej będzie odpowiadało temu, czego szukamy.

Jaka jest standardowa wysokość łóżka do sypialni?

Większość osób planujących zakup łózka zastanawia się nad jego wymiarami, przede wszystkim nad szerokością. Warto jednak zwrócić także uwagę na wysokość i nie chodzi tutaj tylko o to, ile nad ziemią znajduje się górna rama mebla, ale także i sam materac. Przyjmuje się, że standardowo powinien on być na wysokości od 40 do 50 cm, co uważane jest za zdecydowanie najwygodniejszą opcję. Oczywiście dostępne są wersje także wyższe, których górna płaszczyzna materaca znajduje się nawet na 60 – 70 cm wysokości. Co wybrać? Tutaj z pewnością warto zwrócić uwagę na własną wygodę i to jakiego wzrostu będą użytkownicy.

Łóżko wysokie – zalety i wady

Warto zacząć od opisu charakterystyki wysokich łóżek, ponieważ to one ostatnimi czasy zdobywają bardzo dużą popularność. Według wielu ekspertów wysokość materaca na poziomie 60 – 70 cm ma sporo zalet i przede wszystkim zapewnia znacznie wyższy komfort snu. Wstawanie z takiego łóżka także jest znacznie łatwiejsze, co może mieć duże znaczenie zwłaszcza dla osób starszych, mających problemy z poruszaniem się i koordynacją ruchową. Wyższe spanie to także lepsza bariera przed kurzem i zanieczyszczeniami z podłogi.

Jakie są minusy wysokich łóżek? Przede wszystkim są one większe i bardziej masywne, przez co mogą przytłaczać pomieszczenie, dodatkowo je optycznie zmniejszając. Zdecydowanie lepiej prezentują się więc z dużych sypialniach i poza kwestiami aranżacyjnymi nie ma innych minusów. Mogą nie być też polecane osobom niskim, dla których konieczność wstawiania i kładzenia się może nie wiązać się już z taką wygodą.

Łóżko niskie – zalety i wady

Ciekawą alternatywą są także łóżka niskie. Choć standardem jest tutaj wysokość 40 – 50 cm, coraz większą popularnością cieszą się też meble nieco niższe, nawiązujące stylem do japońskich aranżacji. Z pewnością jest to bardzo nietypowy i designerski wybór, ale jakie są ich zalety? To prostota i minimalizm, a także realna oszczędność przestrzeni, przez co dobrze prezentują się nawet w małych sypialniach.

Jakie są ich wady? O ile standardowe wysokości do 50 cm jeszcze mogą być w miarę akceptowalne przez wszystkich, o tyle łóżka niższe niż 40 cm, są już mało wygodne dla wielu osób. Przede wszystkim wymagają większego wysiłku zarówno, gdy dana osoba chce się położyć, jak i wstać, dlatego nie jest zalecana dla starszych i chorych.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *