Bulletproof coffee: Kuloodporna kawa, która podkręca metabolizm! Sprawdź, jak ją przygotować

To nie jest zwykła kawa. “Bulletproof coffee”, czyli kuloodporna kawa. Nie tylko zapewnia energię na wiele godzin, ale też syci i wpływa pozytywnie na utratę wagi! Lista jej pozostałych walorów jest naprawdę długa.

Kuloodporna kawa, która podkręca metabolizm! Sprawdź, jak ją przygotować

Tzw. „kuloodporna kawa” cieszy się coraz większą popularnością w świecie fitnessu – jej zwolenniczką jest między innymi Anna Lewandowska. Lista korzyści płynących z picia Bulletproof coffee wydaje się nie kończyć.

Autorem przepisu jest podróżnik Dave Asprey, który zainspirowany swoją podróżą w Tybecie postanowił spopularyzować panujący tam zwyczaj picia napojów z dodatkiem tłuszczu. Sekretnymi składnikami tej niezwykłej kawy są: olej kokosowy i masło, które sprawiają, że kawa ta nie tylko pobudza, ale i syci i dodaje energii na długie godziny, a także podkręca metabolizm. „Bulletproof coffee” polecana jest dla osób uprawiających sport, a zwłaszcza tych, które preferują poranną aktywność i niekoniecznie chcą jeść przed treningiem obfite śniadanie.

Kuloodporna kawa: przepis na jedną porcję

1 filiżanka kawy
1-2 łyżeczek masła lub masła klarowanego
1-2 łyżeczki oleju kokosowego

Opcjonalnie:
cukier
szczypta cynamonu lub kardamonu
mleko krowie lub roślinne

Przygotowanie jest banalnie proste – do filiżanki z kawą dodajemy masło i olej oraz inne dowolne dodatki, mieszamy… I gotowe!

Nie może ona oczywiście być alternatywą dla pełnowartościowego posiłku, ale znakomicie sprawdza się jako solidna porcja energii, gdy akurat na takowy nie mamy czasu lub ochoty.

Dodaj komentarz