Jak dbać o chryzantemy w wazonie

Chryzantemy to piękne kwiaty, które szczególna popularnością cieszą się jesienią. Ze względu na swoją wytrzymałość jesienią przede wszystkim zdobią nasze groby z okazji Wszystkich Świętych. Chryzantemy mogą także być piękną ozdobą naszych mieszkań. Bogactwo odmian tych kwiatów sprawia, że każdy może wybrać roślinę dla siebie. Warto wiedzieć, jak dbać o chryzantemy w wazonie, aby dłużej zachowały świeżość.

Jak dbać o chryzantemy w wazonie

Cięte chryzantemy zachowują długo świeżość jeżeli będą ścinane w pełni kwitnienia. Kupując kwiaty należy wybierać okazy o zdrowych silnych liściach i świeżych płatkach. Przed wstawieniem do wazonu łodygi chryzantem należy naciąć ukośnie i głęboko zanurzyć w wodzie – ułatwi to kwiatem pobieranie wody.

Chryzantemy do wazonu – jak pielęgnować kwiaty

Chryzantemy stojące w wazonie należy chronić przed przeciągami i nadmiernym nasłonecznieniem. Na noc najlepiej byłoby przenosić je do chłodnego i wilgotnego pomieszczenia na przykład na werandę lub balkon, albo owinąć kwiaty w wazonie miękkim wilgotnym papierem. Konieczna jest codzienna wymiana wody w wazonie połączona z podcięciem łodyg o ok. 05 cm. Jeśli do wody dodamy odżywkę do kwiatów ciętych (można ją kupić w kwiaciarni lub w sklepie ogrodniczym), to wody w wazonie nie wymieniamy tylko ją uzupełniamy. Zamiast odżywki można zastosować aspiryną (lub polopirynę), które przedłużają świeżość ciętych kwiatów.

Różowa chryzantema japońska
Jak dbać o chryzantemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *