Pies w samochodzie

Jak przygotować psa do podróży samochodem

Pies to nasz przyjaciel, który towarzyszy nam nie tylko w domu, ale często zdarza się, że rusza z nami w podróż. Często jest to wyjazd samochodem. Psy, tak jak ludzie, różnie tolerują podróże autem. Dlatego warto sprawdzić, jak przygotować psa do podróży samochodem.  

Jak przygotować psa do podróży samochodem

Psy w samochodach to widok dość częsty. Niektóre czworonogi wręcz uwielbiają jazdę autem. Niestety inne nie są miłośnikami podróży. Niezależnie od preferencji naszego przyjaciele warto zadbać o komfort fizyczny i psychiczny psa w podróży.

Przygotowanie do podróży

Przed podróżą zabieramy psa na długi spacer. Dzięki temu zwierzę będzie spokojniejsze. Koniecznie poimy psa, ale go NIE karmimy! To ważne, szczególnie w przypadku pupili, które cierpią na chorobę lokomocyjną. 

Pies w samochodzie – choroba lokomocyjna

Podobnie jak ludzie, niektóre psy cierpią na chorobę lokomocyjną. Można jej zapobiec, podając przed podróżą zalecony przez lekarza weterynarii środek przeciwwymiotny lub uspokajający (dawka zawsze zależy od wagi psa i należy stosować się do zaleceń weterynarza). Nie karmimy psa podczas samej podróży. Wszystkie smakołyki podajemy po dojedziecie na miejsce.

Miejsce w samochodzie

Ze względów bezpieczeństwa lepiej nie przewozić psa z przodu samochodu. Zwierze może nagle zareagować na sytuację na drodze w trudny do przewidzenia sposób i ograniczać manewry kierowcy. Pies powinien mieć wygodne posłanie, najlepiej specjalną matę. Niewielkie pieski możemy przewozić w specjalnych transporterach, które powinny być przypięte pasem na siedzeniu. 

Przerwy w podróży

Gdy podróż jest długa, poimy psa w czasie postoju i pozwalamy mu się wybiegać. Psa nie można zostawiać zamkniętego w samochodzie! Dotyczy to każdej pory roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *