Kot na śpiący na balkonie

Rośliny balkonowe bezpieczne dla kotów

Rośliny na balkonie lub tarasie pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, pozwalają nam się odprężyć i zrelaksować. Mając jednak w domu małych lokatorów, w postaci kotów, musimy pamiętać, aby przede wszystkim zabezpieczyć balkon siatką, a po drugie wybrać rośliny balkonowe bezpieczne dla kotów

Koty i rośliny. Czy są rośliny bezpieczne dla kota?

Jeżeli jesteśmy właścicielami kota i posiadamy balkon bezpieczny dla kotów   – zabezpieczony odpowiednią siatką – możemy udekorować go pięknymi roślinami, przyjaznymi dla naszego mruczącego przyjaciela. Często opisywane są rośliny trujące dla kotów, jednak istnieje duża grupa bezpiecznych roślin, które z powodzeniem można sadzić w odpowiednich donicach na balkonie.

Rośliny na balkon bezpieczne dla kota

Jako rośliny balkonowe bezpieczne dla kotów idealnie sprawdzą się zioła. Poza efektownym wyglądem i pięknym zapachem posłużą nam jeszcze jako świeże przyprawy. Jeżeli nasz kot postanowi spróbować zieleniny nie będzie cierpiał z tego powodu. Zioła bezpieczne dla kota to: melisa, bazylia, kolendra, rumianek, rozmaryn, szałwia (omszona i lekarska). 

Poza ziołami możemy oczywiście posadzić tradycyjne kwiaty balkonowe, które również nie zaszkodzą kotom, a nasze oczy będą cieszyć pięknymi kolorami. Są to od lat popularne petunie oraz begonie, które dostępne są w wielu wyszukanych odmianach. Nie zapominajmy także o niecierpkach, które będą pięknie kwitły przez całe lato.

Pnącza bezpieczne dla kotów

Pnącza posadzone w odpowiednich donicach bardzo pięknie prezentują się na balkonie i stanowią element ciekawej aranżacji przestrzeni. Jeżeli przygotowujemy balkon bezpieczny dla kota spokojnie można zdecydować się na przykład na pnące róże oraz groszek pachnący (trzeba tylko uważać na nasiona tej roślin).

Balkon dla kota

Ważne! Aby balkon stanowił bezpieczne miejsce dla kotów nie powinniśmy stosować chemicznych środków ochrony roślin, które są silnymi truciznami.

Pamiętajmy, że również wśród kotów może się zdarzyć kot-alergik. Dlatego po stworzeniu roślinnej aranżacji na balkonie trzeba obserwować kota, czy nie zacznie się dziwnie zachowywać lub nie występują inne niepokojące objawy jak wymioty bądź biegunki. Wówczas warto zasięgnąć opinii weterynarza.

Koty w koszyku - miejsce dla kota

Czy wiesz, jak wybrać odpowiednie miejsce dla kota?

Przy wyborze głównego legowiska zwróćmy uwagę na temperament naszego zwierzaka.

Rośliny trujące dla kota

Wbrew powszechnej opinii, szczególnie młode koty nie rozpoznają trujących roślin. Dlatego, jeżeli w naszym domu mieszka kot, unikajmy takich roślin jak: azalia, bluszcz, cis, bukszpan, barwinek,  bieluń, szkarłatka i naparstnica. Jeśli zauważymy objawy zatrucia, należy jak najszybciej zabrać kota do weterynarza.

Ogród bezpieczny dla kota – kot bezpieczny dla ogrodu

Koty uwielbiają ogrody, nawet jeśli rośliny ogrodowe raczej niekoniecznie darzą te zwierzaki sympatią.

Kotek na drzewie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *