Serwery rackowe

Serwery rackowe – jak usprawnić pracę w firmie?

Serwer to urządzenie niezbędne w wielu firmach, których codzienna praca opiera się na korzystaniu z komputera. Współczesne stanowisko pracy wyposażone jest zazwyczaj w tradycyjny komputer PC bądź laptop. Jeżeli w firmie ich liczba przekracza kilkanaście sztuk, warto jest wspomóc ich pracę. Serwery rackowe lub typu tower stworzone zostały z myślą o miejscach, którym zależy na zwiększeniu wydajności.

Serwery rackowe

Serwer Dell R340 dla dużych firm

Ze względu na budowę, tradycyjnie wyróżnić możemy dwa typy serwerów – rack oraz tower. Pierwszy z nich dedykowany jest głównie firmom większym, które dysponują własną szafą serwerową, która natomiast umieszczona jest w specjalnym pomieszczeniu, zwanym serwerownią. Sprzęt tego typu ma kompaktowy kształt, dzięki czemu w szafie serwerowej, w zależności od wielkości, umieścić możemy określoną liczbę urządzeń.

Serwery rackowe mogą mieć bardzo zróżnicowaną specyfikę. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, dokładnie powinniśmy zapoznać się z posiadanymi przez urządzenie funkcjami. Przykładem może być model Dell R340. Serwer dedykowany jest małym i średnim przedsiębiorstwom, których celem jest zwiększenie wydajności  oraz szybsze wykonywanie powierzonych zadań. Urządzenie posiada procesor Intel Xeon E2100 i pamięć operacyjną 2666 MHz. Możliwe jest zastosowanie w nim aż do 8 dysków 2.5-calowych. Dell R340 posiada wiele atutów, m.in. pozwala na zmaksymalizowanie mocy obliczeniowej przy ograniczonej ilości miejsca. Przechowywanie danych w obrębie urządzenia jest w pełni bezpieczne, dlatego też nie jest możliwe wykradnięcie szczególnie wrażliwych informacji, jakie bardzo często przechowywane są przez wszelkiego typu instytucje.

Serwer Dell T440 dla małych i średnich przedsiębiorstw

Kolejnym przykładem może być Dell T440. Różni się od poprzedniego modelu budową, ponieważ jest to typ tower. Kształtem przypomina zatem tradycyjny komputer PC. Serwer od marki Dell umieszczony może być w szafie serwerowej, jak i również być wolnostojącym urządzeniem. Jeżeli firma stawia na ciągły rozwój, Dell T440 będzie doskonałym wyborem. Procesory Inter Xeon SP dają gwarancje zwiększonej wydajności obliczeniowej wraz z pamięcią do 512GB RAM w maksymalnej konfiguracji. Ciekawą opcją jest również możliwość zdalnego sterowania urządzeniem przy pomocy iDRAC9. Rozwiązanie tego typu sprawdzi się w przypadku zarządzania zewnętrznym oddziałem przez centralę. Serwer posiada również 8 zatok na dyski 3.5 cala bądź 16 zatok na dyski 2.5-calowe.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *