Fiołek afrykański nazywa jest kwiatem wampirów i kwiatem samotności. Czy fiołki przynoszą pecha?

Ta roślina przynosi pecha! Fiołek afrykański nazywany jest wampirem. Pozbądź się go jak najszybciej

Fiołek afrykański to piękna roślina o aksamitnych liściach i delikatnych kwiatach. Wydawać by się mogło, że jest idealną dekoracją mieszkania, jednak okazuje się, że może przynosić pecha. Fiołki afrykańskie nazywane są nawet wampirami i kwiatami samotności… Jakie złe moce drzemią w sępolii fiołkowej?

Fiołki afrykańskie – piękne, proste w uprawie, ale pechowe?

Fiołki afrykańskie to urocze i proste w uprawie kwiaty doniczkowe. W odpowiednich warunkach mogą kwitnąć cały rok. To jedne z najpopularniejszych roślin doniczkowych, które cieszą oczy pięknymi kwiatami, w kolorach od bieli, przez wszystkie odcienie różu, do głębokiego fioletu. Roślina pochodzi z południowo-wschodniej Afryki, a w Europie pojawiła się on w XIX wieku. Okazuje się jednak, że ta delikatna roślina może przynosić pecha i wysysać energię życiową!

Sępolia fiołkowa, czyli fiołek afrykański nazywany jest “wampirem” wśród kwiatów

Czy fiołki afrykańskie przynoszą pecha? Nie ma na to naukowych dowodów, jednak fiołek afrykański bywa nazywany “kwiatem wampirów”. Według dawnych przesądów fiołek jest jedną z najbardziej pechowych roślin domowych. Niektórzy wierzą, że jego obecność w mieszkaniu lub biurze może być zagrożeniem dla szczęśliwego i beztroskiego życia. Co więcej, według wierzeń, kwiat ma pozbawiać nas sił witalnych w trakcie snu

Fiołki afrykańskie na parapecie. Jeśli jesteś przesądny, lepiej usuń je z mieszkania
Fiołki afrykańskie na parapecie. Jeśli jesteś przesądny, lepiej usuń je z mieszkania / Fot. Canva.com

Fiołek afrykański do sypialni?

Dlatego fiołki afrykańskie nie powinny pod żadnym pozorem znajdować się w sypialni! Według wierzeń naszych wschodnich sąsiadów, obecność fiołków afrykańskich w pomieszczeniu, w którym śpimy, może powodować bóle głowy i złe samopoczucie oraz jak już wspomnieliśmy wcześniej, pozbawiać nas energii i sił witalnych, a także wywoływać agresję.

Sprawdź, jak dbać o kalię doniczkową po przekwitnięciu

Czy fiołek przynosi pecha w miłości?

Osoby przesądne wierzą, że fiołki przynoszą pecha kobietom szukającym partnera lub męża oraz marzącym o założeniu rodziny. Obecność tej pięknej rośliny w mieszkaniu ma odstraszać potencjalnych partnerów i być przeszkodą w miłości. Ponadto pod wpływem sępolii mężczyźni mogą czuć się przytłoczeni, odczuwać spadek nastroju, melancholię, a nawet popaść w depresję. 

Fiołki afrykańskie, zgodnie z wierzeniami, ogólnie źle wpływają na mężczyzn. Wszystko przez to, że kwiat ma przejawiać zbyt dużo kobiecej energii. Sępolie nie powinny znajdować się w mieszkaniach mężczyzn poszukujących partnerek, ponieważ odstraszają kobiety. Przez to fiołek afrykański nazywany jest również “kwiatem samotności”

Czy można wręczyć fiołka afrykańskiego w prezencie? 

Do tych wszystkich przesądów warto jednak podejść z przymrużeniem oka. Fiołki afrykańskie to niezwykle piękne rośliny, dlatego jeżeli sami nie wierzymy w przesady i chcemy obdarować osobę, która również nie ulega takim sugestiom, możemy zdecydować się na wybór sępolii. Jednak w przypadku osób, które wierzą w tajemne moce roślin, lepiej wybrać “bezpieczną” roślinę – neutralną lub taką, która przynosi szczęście np. grubosza.

Źródła
https://deccoria.pl/artykuly/rosliny-domowe/nazywany-jest-kwiatem-wampira-ma-odbierac-witalnosc-i-sprzyjac-samotnosci-jak-uprawiac-fiolka-afrykanskiego-41-10132
https://kobieta.interia.pl/porady/news-prawdziwy-wampir-wsrod-kwiatow-wysysa-energie-i-przynosi-pec,nId,7029589

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *