Niebezpieczne zimno! Komu szkodzą niskie temperatury?

Zima to czas, kiedy nasz organizm narażony jest na niebezpieczeństwo wychłodzenia. Przebywanie w niskich temperaturach może być niebezpieczne i to nie tylko dla osób starszych i małych dzieci. Sprawdź, kto jeszcze powinien uważać na mrozie i nie narażać się na niskie temperatury.

Niebezpieczny mróz – komu szkodzą niskie temperatury

Komu szkodzą niskie temperatury

Zimno jest niebezpieczne przede wszystkim dla osób starszych oraz małych dzieci. Ostrożność muszą zachować także pacjenci, którzy mają problemy z nadciśnieniem. Według lekarzy, w zimie notuje się więcej zawałów serca i udarów mózgu. Incydenty kardiologiczne wywołane są niską temperaturą powietrza, która zwiększa ciśnienie tętnicze krwi. Dodatkowo w zimie występują duże wahania ciśnienia atmosferycznego, co również negatywnie wpływa na zdrowie osób mających problem z nadciśnieniem.

Problemy mogą mieć też osoby ze schorzeniami reumatycznymi oraz zwyrodnieniami. W zimie nasilają się bóle stawów.

W zimie ciężkie chwile mogą czekać alergików. Podczas mrozów w rzadko wietrzonych mieszkaniach i domach mogą rozwijać się liczne alergeny, które osłabiają układ odpornościowy. Niektóre z nich mogą też wywoływać ataki astmy. Na zewnątrz na alergików czeką natomiast smog, którego stężenie wzrasta wraz ze spadkiem temperatury i intensywnością palenia w starych piecach.

Zobacz także: Jak zabezpieczyć się przed mrozem i zimnem, Chcesz się rozgrzać – zjedz zupę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *