Ogród - kwitnące róże i lawenda

Pokaż mi swój ogród, a powiem Ci kim jesteś!

Jedna z teorii głosi, że człowieka poznasz po czynach. Z kolei inne mówią, że po butach, oczach, traktowaniu zwierząt lub innych osób. Ponieważ w każdej plotce lub teorii znalezionej w internecie jest jakiś ułamek prawdy, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się jednemu z zagadnień. Podobno liczy się wnętrze, ale może również zawartość twojego ogrodu? Czy wybór roślin lub ozdobnych, ogrodowych elementów świadczy o tym, jakim człowiekiem jesteś? 

Co oznacza ogród z grillem

Jesteś osobą towarzyską, która lubi spędzać czas na świeżym powietrzu w gronie rodziny i przyjaciół. Ludzie są dla ciebie ważni, lubisz się nimi otaczać, czerpiesz od nich inspiracje i życiową energię do działania. 

Ogród z łąką kwietną i polnymi, różnorodnymi kwiatami

Jesteś marzycielem, trochę bujasz w obłokach. Lubisz naturę i jej wolny rytm. Nie przepadasz za symetrią i pedantycznym porządkiem. Utożsamiasz się z Anią z Zielonego Wzgórza i wszystkimi kobiecymi postaciami z książek Jane Austen. 

Łąka kwietna w ogrodzie

Ogród przycięty od linijki i bardzo starannie wypielęgnowany

Jesteś pedantem. Kochasz porządek i ład. Szafa? Wszystko poukładane według koloru oraz przeznaczenia danej rzeczy. Kuchnia lśni czystością. Biblioteczka ułożona co do milimetra, okładki według kolorów, żeby nie burzyć symetrii w pomieszczeniu. 

Ogród z altaną

O czym świadczy obecność altanki ogrodowej? Naszym zdaniem o tym, że cenisz sobie swój czas wolny, lubisz wypoczywać na świeżym powietrzu. Jesteś osobą towarzyską i rodzinną, bo altana to miejsce na minimum kilka osób. 

Sprawdź, jak wykorzystać drewno betonowe w ogrodzie

Ogród z hamakiem

Obecność hamaka może sugerować, że jesteś molem książkowym. W upalnym dniu twoja ulubiona forma spędzania czasu to leżenie w cieniu drzew i czytanie książki ulubionego autora Jesteś osobą inteligentną, o dużym zasobie słów, która lubi poszerzać swoją wiedzę i pracować nad własnym rozwojem. 

Ogród z krasnalem lub innymi ozdobnymi figurkami

Jesteś sroką – lubisz otaczać się bibelotami, pamiątkami z podróży. Preferujesz styl na bogato, nie oszczędzasz na torebkach, butach, biżuterii. Słyniesz ze słabości do okresów kojarzących się z kiczem – lat 70-tych i 80-tych. Inny pomysł na rozgryzienie osoby, która ma w ogrodzie krasnale, jest trop pastiszu. Lubisz zabawy konwencjami, kontrolowany kicz i przełamywanie barier!

Ogród z drzewkami owocowymi

Jesteś osobą cierpliwą. Czekanie aż drzewa obrodzą w owoce świadczy o tym, że nie działasz na akord, pod presją, nie ulegasz pokusie zrobienia szybkich zakupów na straganie. Dbanie o drzewka owocowe jest czasochłonne i wymaga odrobiny wprawy, dlatego na pewno jesteś osobą skrupulatną oraz terminową. 

Owocująca jabłoń w ogrodzie
Owocująca jabłoń w ogrodzie

Ogród z basenem

Lubisz szybkie efekty. Jest gorący, upalny dzień? Ulgę przyniesie wymoczenie stóp lub kąpiel w chłodnej wodzie – efekt będzie natychmiastowy. Podejmujesz decyzje w szybkim tempie, oczekujesz również rezultatów od razu. Woda w basenie jest już za ciepła lub powietrze z niego uleciało? Szybko się zniechęcasz i poddajesz.

Ogród z placem zabaw

Masz w sobie wiele z dziecka. Kochasz spontaniczne decyzje i zabawę. Kiedy nikt nie patrzy lubisz spędzać czas na huśtawce ogrodowej lub budować z piasku ulubiony statek kosmiczny ze Star Wars. 

Ogród z piecem chlebowym

Nie jesteś osobą leniwą. Pieczenie własnego chleba to nie jest pójście na łatwiznę – wręcz przeciwnie! Lubisz wyzwania, nie wybierasz dróg na skróty. Rozważnie podchodzisz nie tylko do zakupów, ale i życia w ogóle. Czytasz metki i składy na produktach spożywczych, analizujesz i wyciągasz wnioski. Działasz na chłodno, bez podejmowania pochopnych decyzji. 

Ogród z fontanną

Być może żyjesz szybko i pod dużą presją. Twoja praca jest stresująca i wymagająca. Po ciężkim dniu w biurze ściągasz służbowy uniform i oddajesz się błogiemu odpoczynkowi przy szumiących i relaksujących dźwiękach fontanny. Ogród z fontanną może być również znakiem, że jej posiadacz ma romantyczną duszę. W wielu komediach z miłosnym wątkiem kluczową sceną jest pocałunek przy fontannie.

Sprawdź, jak zrobić poidełko dla ptaków

Fontanna w kształcie studni w ogrodzie
Fontanna w kształcie studni w ogrodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *