Jak mrozić truskawki

Jak mrozić truskawki

Mrożone truskawki to wspomnienie lata w środku zimy. Można kupić mrożone truskawki praktycznie w każdym sklepie, ale można też przygotować mrożone truskawki na zimę we własnej kuchni. Poradzimy, jak mrozić truskawki w domu!

Truskawki - jak zamrozić truskawki, aby zachowały wszystkie walory smakowe
Truskawki – jak zamrozić truskawki, aby zachowały wszystkie walory smakowe

Jak mrozić truskawki? Oto doskonała metoda:

Truskawki to bardzo delikatne owoce, dlatego już od momentu zakupu trzeba obchodzić się z nimi niezwykle ostrożnie. Jest ważne, aby owoce zachowały walory wizualne i smakowe.

Przygotowanie truskawek do mrożenia

Truskawki do mrożenia muszą być dojrzałe i pozbawione uszkodzeń. Truskawki przed mrożeniem myjemy z szypułkami, a następnie pozbywamy się ogonków – wówczas woda nie wniknie do wnętrza owocu. Czyste truskawki osączamy na durszlaku lub sitku i osuszamy na ręczniku papierowym.

Tak przygotowane do zamrażania truskawki układamy na specjalnych tackach do mrożenia, które są niektórych lodówkach. Jeżeli nie mamy takiego wyposażenia, truskawki układamy na plastikowej desce wyłożonej papierem do pieczenia. WAŻNE! Mrozimy truskawki w całości! Truskawki przed zamrożeniem nie mogą się dotykać.

Sprawdź, jak suszyć truskawki

Zamrażanie truskawek

Tak przygotowane tace z owocami wkładamy do zamrażalnika i mrozimy minimum 12 godz. Tace z truskawkami umieszczamy w komorze, gdzie panuje najniższa temperatura, żeby proces mrożenie przebiegł jak najszybciej.

Następnie zamrożone truskawki wsypujemy do pudełek lub specjalnych torebek do mrożenia albo pojemników na mrożonki i wstawiamy do zamrażalnika. Opakowania z zamrożonymi truskawkami warto podpisać – szczególnie umieścić datę mrożenia owoców. Teraz nasze truskawki są gotowe!

Jak przechowywać truskawki?

Jak przechowywać truskawki, by dobrze się trzymały?

Co zrobić, żeby truskawki zachowały dłużej swój obłędny smak, zapach i wygląd? Poradzimy, jak przechowywać truskawki, aby dobrze się trzymały!

Ile można przechowywać mrożone truskawki?

Mrożone truskawki czekają na zimę. W zamrażalniku truskawki można przechowywać do 12 miesięcy. Przed spożyciem truskawki rozmrażamy w lodówce i podajemy lub przetwarzamy od razu po rozmrożeniu.

Mrożenie truskawek i innych owoców sezonowych to  bardzo dobry sposób konserwowania świeżych warzyw i owoców. Do zamrażania szczególnie nadają się owoce jagodowe oraz pokrojona włoszczyzna (np. marchewka, pietruszka oraz por).

Sprawdzone przepisy z truskawkami:

Koktajl arbuzowo-truskawkowy, Koktajl truskawkowy, Odchudzający deser jogurtowy z truskawkami, Sernik waniliowy na zimno z truskawkami, Biszkopt z truskawkami i bitą śmietaną lub serkiem mascarpone, Naleśniki z truskawkami

Ten artykuł o mrożeniu truskawek wyszukano w Google wpisując:

  • mrożone truskawki
  • jak mrozić truskawki na zimę
  • jak zamrozić truskawki
  • mrożenie truskawek
  • jak przechowywać truskawki

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.