Jak mrozić truskawki

Mrożone truskawki to wspomnienie lata w środku zimy. Można kupić mrożone truskawki praktycznie w każdym sklepie, ale można też przygotować mrożone truskawki w domu. Poradzimy, jak mrozić truskawki w domu!

truskawki-na-sitku-IMG_20170527_100017
Jak mrozić truskawki

Jak mrozić truskawki? Oto doskonała metoda:

Truskawki do mrożenie muszą być dojrzałe i pozbawione uszkodzeń. Truskawki umyć z szypułkami, a następnie pozbyć się ogonków, Owoce osączyć na durszlaku i wysuszyć na ręczniku papierowym. Tak przygotowane truskawki układamy na specjalnych tackach do mrożenia, które są niektórych lodówkach,. Jeżeli nie mamy takiego wyposażenia, owoce układamy truskawki na plastikowej desce wyłożonej papierem do pieczenia. WAŻNE! Owoce nie mogą się dotykać. Tak przygotowane tace wkładamy do zamrażalnika i mrozimy minimum 12 godz. Następnie zamrożone truskawki wsypujemy do pudełek lub torebek do mrożenia i do zamrażalnika. Gotowe! Mrożone truskawki czekają na zimę.

Sprawdzone przepisy z truskawkami:

Koktajl arbuzowo-truskawkowy, Koktajl truskawkowy, Odchudzający deser jogurtowy z truskawkami, Sernik waniliowy na zimno z truskawkami, Biszkopt z truskawkami i bitą śmietaną lub serkiem mascarpone, Naleśniki z truskawkami

Ten artykuł wyszukano w Google wpisując:

  • mrożone truskawki
  • jak mrozić truskawki na zimę
  • mrożenie truskawek
  • jak przechowywać truskawki