Pęczek szczypiorku. Jak przechowywać szczypiorek, aby zachować jego świeżość?

Jak przechowywać szczypiorek i zachować jego świeżość na dłużej

Świeży i aromatyczny szczypiorek to prawdziwy wiosenny przysmak i idealny dodatek do śniadaniowych przysmaków – jajek, twarogu, pomidorów i sałatek. Jak zachować smak tej ostrej zieleniny na dłużej? Wystarczy przechowywać go w odpowiedni sposób. Sprawdź, jak przechowywać szczypiorek, aby zachować smak, świeżość na dłużej! 

Szczypiorek – ulubiona nowalijka

Szczypiorek to jedna z ulubionych nowalijek w naszym kraju. Chociaż w sklepach szczypiorek dostępny jest przez cały rok, szczególnie chętnie po tę zieleninę sięgamy wiosną. Szczypiorek dodajemy do wielkanocnych jajek, wiosennego twarożku lub pasty jajecznej. Jeżeli wiosną skusimy się na szczypiorek, warto zadbać o jego właściwe przechowywanie, aby cieszyć się pikantnym smakiem i pięknym kolorem dłużej.

Gdzie przechowujemy szczypiorek?

Świeży szczypiorek najlepiej przechowywać w chłodzie, czyli w lodówce, dzięki czemu zachowa świeżość na dłużej. Istnieją trzy sprawdzone metody przechowywania szczypiorku w lodówce – w papierowym ręczniku i pojemniku, w słoiczku oraz mrożenie. 

Sprawdź, jak przechowywać rzodkiewkę

Jak przechowywać szczypiorek? Sposoby przechowywania szczypiorku w lodówce

Oto trzy sprawdzone sposoby na przechowywanie szczypiorku:

Szczypiorek w wilgotnym ręczniku

Szczypiorek możemy przechowywać w wilgotnym ręczniku papierowym. Świeży szczypiorek delikatnie myjemy i suszymy. Następnie wilgotnym ręcznikiem papierowym luźno owijamy szczypiorek. Tak przygotowany szczypiorek umieszczamy w lekko otwartej plastikowej torbie lub pojemniku do przechowywania żywności. Ważne, aby pojemnik nie był zamknięty szczelnie, gdyż gromadząca się wilgoć może spowodować pojawienie się pleśni. Taki szczypiorek zachowa świeżość przez 3 do 7 dni.

Przechowywanie szczypiorku w słoiku

Szczypiorek możemy przechowywać też w szklanym słoiku. Umyty szczypiorek dokładnie osuszamy i umieszczamy go w szklanym słoiku, który następnie szczelnie zamykamy. Szczypiorek przechowywany w ten sposób powinien zachować chrupkość i świeżość przez tydzień.

Mrożony szczypiorek

Mrożenie szczypiorku to kolejny sposób na jego przechowywanie. Szczypiorek siekamy i wrzucamy do woreczków do mrożenia lub specjalnych pojemników i zamrażamy. Mrożony szczypiorek zachowa swoje właściwości przez około 3 miesiące.

Krojenie szczypiorku przed mrożeniem
Krojenie szczypiorku przed mrożeniem / Fot. Canva.com

Sprawdź, jak suszyć czosnek niedźwiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *